Tereza Hlůšková byla zadržena v lednu 2018 na letišti v Láhauru. Celníci u Češky tehdy objevili téměř devět kilo čistého heroinu a ihned ji poslali do vazby.

Na verdikt soudu čekala pašeračka v cele předběžného zadržení rok, než si vyslechla zdrcující verdikt, osm let a osm měsíců natvrdo.

Proti rozsudku se Tereza ihned odvolala a dělá vše proto, aby se dostala ze špinavé věznice Kot Lakhpat, kde trčí už téměř čtyři roky. Ačkoliv to nedávno vypadalo pro Hlůškovou nadějně, nyní je opět psychicky na dně, pondělní soud totiž její kauzu opět smetl ze stolu.

Hlůškovou zastupují esa v oboru, přesto její případ dál stagnuje

O tom, jak moc jsou pákistánské úřady nevyzpytatelné, se přesvědčila Tereza Hlůšková už mnohokrát. Na svůj odvolací soud už čeká od roku 2019 a celkem šestkrát bylo stání z různých důvodů zrušeno.

Nedávno pašeračce nabídl zdarma své služby proslulý advokát Saif ul Malúk, kterého v minulosti opakovaně žádala o pomoc a on její prosby vyslyšel. Aktuálně má tak Tereza dva zástupce, druhým je další odborník na drogové právo, Asghar Dogar.

Ani špičkový tým právníků ale Hlůškové není schopný zajistit, aby se konečně její kauza dostala na stůl odvolacího soudu.

Pákistánské soudy pracují pouze pár hodin denně

"V dnešním seznamu případů byl Terezin případ pod číslem 39. Soudci Ali Báqi Nadžafí a Sarfraz Dogar projednávali případy až do čísla 30. Na konci úředních hodin už ostatní případy nevyslechli," vysvětlil Blesku pákistánský novinář. Slyšení přitom začalo teprve ve dvanáct hodin a soudci projednávali případy pouze do dvou hodin odpoledne

"Slyšení bylo dnes (4. 10. - pozn. red.) opět odročeno. Na žádné odvolání nepřišla řada. Nový termín byl stanoven na 18. 10., právní zástupce se ještě pokouší posunout jednání o týden dřív," sdělila mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová a dodala, že k soudu se dostavil také zástupce konzula v Láhauru.

Hlůšková prý kontaktovala soud, aby ho obeznámila s tím, že ji zastupují dva advokáti. "Tereza také napsala dopis nejvyššímu soudu, aby Asghara Dogara považoval za jejího právníka," doplnil místní žurnalista pro stejný web.

Tereza sice dostala ihned náhradní termín stání, s datem ale po předchozích zkušenostech nemůže příliš počítat. Pokud se její případ takto potáhne i nadále, sen o předčasném propuštění, se bude dál pašeračce rozplývat před očima jako pára nad hrncem.

Hlůšková dříve dělala luxusní společnici, pak se dala na pašování drog.

Další zdroje: stars24.cz