Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pašeračka Tereza Hlůšková: 3. výročí v base byl horor. Bez vody i elektřiny!

Tereza Hlůšková
Tereza Hlůšková
Zdroj: Profimedia

Pašeračka Tereza Hlůšková oslavila smutné výročí, přesně před třemi lety ji zadrželi na letišti v Láhauru s téměř devíti kilogramy heroinu. "Oslava" ve vězení navíc probíhala velice ponuře, došlo k nečekanému výpadku proudu a elektřiny.

Tereza Hlůšková už prožila tři dlouhé roky v pákistánském vězení. Desátého ledna 2018 ji zadrželi celníci a našli u ní v kufru 8,8 kilogramů čistého heroinu.

Soud Hlůškovou poslal na osm let a osm měsíců natvrdo do tamní věznice, proti čemuž se ihned odvolala. Problém je v tom, že se Češka dodnes nedočkala odvolacího řízení.

Již třikrát došlo k odložení případu pašeračky a zatím není jisté, kdy se čtvrtého termínu dočká. Ve vězení tak oslavila další smutné výročí, které navíc připomínalo scénu z hororu.

Tereza Hlůšková Tereza Hlůšková Zdroj: Profimedia

Tereza Hlůšková zažila další hrůzný den. Už samotný pobyt v láhaurské věznici rozhodně není žádný luxus. V létě zde panují nesnesitelná vedra a v zimě naopak zase teploty v celách klesají tak nízko, že pro zadržené je nejcennějším darem teplá deka.

Tentokrát pro změnu došlo v sobotu večer v Pákistánu k masivním výpadkům elektřiny a bez proudu skončila na celou noc také věznice, ve které si Tereza odpykává svůj trest.

Informaci sdělil Blesku novinář Alí Aršád. Proud prý vypadl krátce před půl dvanáctou v sobotu večer a obnoven byl až další den dopoledne!

'Celý den jen leží na posteli a dokonce se přestala zajímat i o synka své spoluvězeňkyně,' popsal Blesku zástupce Terezy její aktuální rozpoložení. Jak se bude situace s pandemií vyvíjet zatím nikdo nedokáže odhadnout. 'Celý den jen leží na posteli a dokonce se přestala zajímat i o synka své spoluvězeňkyně,' popsal Blesku zástupce Terezy její aktuální rozpoložení. Jak se bude situace s pandemií vyvíjet zatím nikdo nedokáže odhadnout. Zdroj: Profimedia.cz

"Ve vězení došla voda, což způsobilo, že ona i další zadržené měly problémy se umýt. Tereza strávila v temnotě celou noc a nemohla kvůli výpadku proudu spát a následující den dostala pozdě snídani," popsal Alí Aršád výše zmíněnému webu.

Tereza Hlůšková sice stále věří, že se nakonec dostane domů předčasně, zároveň ale ve svém nedávném dopise napsala, že je smířená i s možností odsedět si svůj trest v plné výši.

"Chci říct, že každý dělá chyby, což je sice klišé, ale něco na tom je. Já se ze svých chyb poučila, změnila jsem se a nemůžu se dočkat domů. Jestli to bude příští rok, nebo za zbývajících pět let, nevím," tvrdí podle Blesku smířeně pašeračka. Jak její případ dopadne a zda se nad ní místní soudce nakonec slituje, to ukáží až příští měsíce.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky