Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Marie Retková (63) vypadá skvěle: Prozradila svůj recept na věčné mládí

Marie Retková
Marie Retková
Zdroj: Profimedia
Marie Retková

Prala se ale s rakovinou... Marie Retková (63) se narodila 8. června 1956, vystudovala žurnalistiku na prestižní Karlově univerzitě a v jednadvaceti letech nastoupila jako hlasatelka do Československé televize, kde vydržela až do roku 2006, kdy její pozice zanikla. Patřila mezi hvězdy televizní obrazovky a na přelomu tisíciletí získala tři ceny Týtý.  

Na hraně

Krátce po padesátce musela stále optimistická Retková bojovat s rakovinou děložního hrdla. Do nemocnice nastoupila za pět minut dvanáct, ale operace proběhla bez komplikací. První týdny byly kruté, nebyla schopná pohybu a stala se zcela závislou na své rodině. Nepříjemná zkušenost ji ale přinutila zvolnit a dohnat k prevenci i dcery. Očkovaná je ale jen ta mladší, Alice už byla mimo věkovou hranici. Naštěstí se mohla hlasatelka poměrně brzy vrátit ke sportu a práci. A na chmury se snaží nemyslet.

Příliš brzy

Ve svých 63 letech je Retková už čtyřnásobnou babičkou. Když potkala Petra, muže svých snů, zapochybovala, protože byl o dvanáct let starší. V té době dělala rozhovor s doktorem Plzákem a on takový věkový rozdíl označil za naprosto ideální. Vzala si ho jako třiadvacetiletá a vyvdala desetiletou dceru Alici. Ta bojovala se smrtí své maminky a náruč usměvavé hlasatelky jí přišla vhod. Velice rychle k sobě našly cestu. Alice otěhotněla poměrně brzy a Retková se před čtyřicítkou stala dvojnásobnou babičkou. S vnučkami Adélkou i Betty má kamarádský vztah.

Sama s manželem měla ještě vlastní dceru Magdalénu, která do rodiny přivedla vnuky Martina a Ondřeje. Retková měla strach, aby svou biologickou dceru neupřednostňovala před Alicí, ale nikdy se k tomu nesnížila. Dívky mezi sebou mají skvělý vztah a po vzoru svého otce se daly na studium medicíny.

I s tak velkou rodinou se dokázala hlasatelka udržet na vrcholu spoustu let a netají se tím, že bez pomoci svých blízkých by musela z televizních obrazovek zmizet mnohem dřív. Přes týden pracovala na plný úvazek, víkendy a dovolené věnovala beze zbytku rodině.

Tuctovka

Její mladistvý vzhled je záhadou a spadá do stejné kategorie jako Jana Švandová (72) nebo Petra Černocká (70). Bývalá hlasatelka ale nedávno odhalila recept na věčné mládí a štíhlou figuru. Žije pohybem. I přes velké zdravotní komplikace se mohla vrátit ke sportu. Je vášnivou tenistkou a s radostí si zahraje basket. Netrpí ale na přehnaně zdravý životní styl a s radostí dřinu na kurtu zapije vychlazeným pivem. Pro svůj vzhled nemusí dělat skoro nic. Nepodstoupila žádnou plastiku a místo přípravků proti vráskám používá krém na dětský zadeček. Ten její dcera, která se živí jako pediatrička, doporučuje novopečeným maminkám.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky