Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Olga Menzelová prozradila, co je pro ni v pandemii nejtěžší

Olga Menzelová
Olga Menzelová
Zdroj: Profimedia
Olga Menzelová

Pandemie koronaviru na každého působí jinak. Někdo ji snáší lépe, někdo hůře. Nikdo ale rozhodně neskáče štěstím do stropu. Ani Olga Menzelová. Vdova po známém režisérovi se snaží udržet si klidnou mysl, ale ne vždycky to jde.

Vládní opatření platí s drobnými pauzami už rok. Na začátku pandemie jsme na tom byli nejlépe, ale nyní je tomu přesně naopak. Dobře na duši to nedělá nikomu. Ani Olze Menzelové, jež se k aktuální situaci vyjádřila na sociálních sítích.

„Tak jsem si otevřela zprávy, a možná jsem to neměla dělat,“ píše Menzelová a zveřejňuje graf s tím, že jsme na tom momentálně nejhůře na světě.

„The best in covid! Co asi tak děláme špatně – po pěti měsících nouzového stavu – a ostatní dobře?“ táže se u obrázku s křivkou. Sama přiznává, že udržet si chladnou hlavu je občas nadlidský výkon.

Někdy se uklidňuji větou, že všechno jednou skončí, prozradila vdova

„Někdy se uklidňuji větou, že všechno jednou skončí. Záleží na tom, jak si to přebereme. Jen občas je sakra těžké udržet si pozitivní mysl, ale pořád máme možnost se tvářit jako náš Evík nebo jako já,“ odkazuje na třetí fotku, kde se společně s dcerou smějí.

Menzelová má děti celkem tři, z toho jedno s Jiřím Menzelem. Vdova po slavném režisérovi nyní řeší, jak a kam Menzela rozpráší. Urnu s jeho popelem, respektive dokonce dvě, má stále doma.

„Holky mu namalovaly obrázky a je tady, doma s námi. Kamarád, co mu teď katalogizuje jeho knihovnu, zrovna říkal: ‚Počkej, proč je ve dvou urnách?‘ A já: ‚Protože se do jedné nevešel.‘ Koukal na mě dost nechápavě, tak jsem se rozesmála a říkám: ‚Ale samozřejmě že ne!‘“ svěřila se Olga Menzelová magazínu Moje psychologie.

Na sklonku života měl Menzel jasné přání

Jiří pro ni byl osudovým mužem a udělala by pro něj první poslední. Na sklonku života měl jasné přání a Olga se mu ho rozhodla splnit.

„No a je to tak, že Jirka chtěl být rozprášen na Mallorce, protože ji měl moc rád a jezdívali jsme tam každé léto. Jirka říkal: ‚Holky, já s vámi chci být pořád.‘ Ale pak jsem si uvědomila, že tam se za ním třeba tak často nedostaneme. Ještě nevím, jak to bude, ale pro jistotu je ve dvou urnách, aby byl když tak na Mallorce i doma,“ vysvětlila.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky