Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Olga Menzelová musí prodat luxusní vilu

Olga Menzelová
Olga Menzelová
Zdroj: Profimedia

Manželé Jiří a Olga Menzelovi si pořídili loni na konci léta nové bydlení, oscarový režisér si ale nestihl nové hnízdečko užít, 5. září totiž podlehl koronaviru. Vdova se nyní rozhodla dům s obří hypotékou prodat.

Jiří Menzel byl po prodělané meningitidě odkázaný na pomoc blízkých, což byl jeden z důvodů, proč se Olga Menzelová rozhodla pořídit obří vilu v pražských Stodůlkách s bezbariérovým přístupem.

Vila měla být pro režiséra i jeho rodinu pohodlným útočištěm, znamenala ale zároveň i obří finanční zátěž. Dluh přes dvacet milionů korun měla Menzelová splácet v opravdu náročných splátkách.

„Budu se muset hodně otáčet, měsíční splátky jsou osmdesát tři tisíc korun,“ prozradila tehdy Blesku. Jiří Menzel pak ale bohužel nečekaně podlehl covidu-19. A jeho manželka se nyní rozhodla hypotéku dál neřešit a raději dům prodat.

Jiří Menzel manželka Jiří Menzel manželka Zdroj: Profimedia

Odchod Jiřího Menzela byl pro jeho manželku Olgu velmi náročný, s pomocí zdravotních sester se totiž o nemocného manžela starala až do samého konce.

Psychicky těžké období nakonec řešila nasazením léků. „Musela jsem si pomoct antidepresivy, k čemuž v poslední době přispělo i to, že jsme se stali obětí podvodu při koupi nemovitosti (ještě za Jirkova života) a následně dům vykradli dělníci firmy, která objekt opravovala,“ přiznala Blesku Menzelová.

Souhrn událostí nakonec dotlačil trojnásobnou maminku k definitivnímu rozhodnutí, dle deníku Blesk půjde luxusní vila do prodeje. Pro Menzelovou to bude obrovská finanční úleva, generovat měsíčně téměř sto tisíc na splátky totiž bylo neúnosné, a to zvlášť v době pandemie.

Snad krásná vdova pro rodinu brzy najde nové útočiště.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU