Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hana Maciuchová skrývala velkou bolest. Zvládala ji díky lásce k Adamírovi

Hana Maciuchová
Hana Maciuchová
Zdroj: Profimedia

Jiří Adamíra. Tak se jmenovala osudová láska Hany Maciuchové. O dvacet let starší herec ji okouzlil svým charismatem i zkušenostmi. Lidé ho mají v paměti především jako radu Korejse ze seriálu Panoptikum města pražského. Maciuchová mu propadla a žila s ním téměř dvacet let.

Jiří Adamíra měl před Maciuchovou dva vážné vztahy. Jeho první manželkou byla Ljuba Benešová. Ta však byla v době jejich setkání vdaná za Josefa Langmilera. Adamíra ji získal a měli spolu syna. Tomu bylo jedenáct let, když Adamíra potkal Maciuchovou.

Sama Maciuchová se nechala slyšet, že nikdy neměla v úmyslu rozbít vztah ženatému muži. Soužití Adamíry a Benešové ale stejně spělo ke konci. Manželství se následně rozpadlo. Adamíra s Maciuchovou se poprvé setkali při natáčení snímku První radosti.

Herečka lásce vmžiku propadla. O dvacet let starší herec byl pro Maciuchovou osudovým mužem. Byť se oba snažili svoje pocity potlačit, nešlo to. Nakonec skončili spolu. Maciuchová se tak stala alespoň macechou. Sama děti mít nemohla.

Hana Maciuchová Hana Maciuchová Zdroj: profimedia

„Byl rok 1980 a já jsem vážně onemocněla. Musela jsem jít dokonce na operaci. Když jsem se pak po ní probrala, tak ke mně přišli lékaři a oznámili mi tu velmi smutnou zprávu, že už nikdy nebudu mít děti,“ nijak netajila nepříjemnou událost Maciuchová.

Bylo jí tehdy pětatřicet let. Po dětech toužila, ale možné to zkrátka nebylo. Sama přiznává, že se psychicky ocitla na samém dně. Po fyzické stránce na tom také nebyla dobře. Zatímco v branži dostávala jednu nabídku za druhou, v osobním životě spokojená nebyla.

„Z pomyšlení, že nebudu mít děti, jsem najednou dostala silné horečky. Jako by se mi zapálil mozek. Prostě mě zničila ta zpráva,“ svěřila se Maciuchová. Při životě ji držela láska. „Byla bych blázen, kdybych nežila. Nechápu, jak může někdo dobrovolně rezignovat na život,“ řekla a dala najevo, že nehodlá přestat žít.

Hana Maciuchová byla krásná žena. Hana Maciuchová byla krásná žena. Zdroj: Profimedia

Adamíra ji ze všeho vytáhl a strávili spolu téměř dvacet let. Herečka se za něj nikdy neprovdala, jelikož se bála, že by se vztah rozpadl. Nevydařená manželství už za sebou Adamíra měl. Vše vypadalo idylicky, než herec onemocněl.

Adamíra dostal rakovinu páteře a boj s ní nevyhrál. „Když to potom spělo tak problematicky do konců, tak jsem řvala na ty lékaře, ať mi neříkají nic problematického, protože je to v jejich popisu práce, aby lidem pomáhali,“ uvedla Maciuchová.

Adamíra zemřel 14. srpna 1993. „Zkolabovala jsem, přestala jsem spát, ochořela jsem. Vůbec nic mi nepomáhalo,“ přiznala herečka, kterou nakonec rakovina zničila taky. Hana Maciuchová odešla na onen svět 26. ledna 2021. Informace přinesl portál ČtiDoma.cz a expres.cz.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky