Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Michael Schumacher je prý v těžké fázi: Bývalý kolega sdělil nové informace

Michael Schumacher
Michael Schumacher
Zdroj: Profimedia

Zdravotní stav závodníka Michaela Schumachera, který po těžkém úrazu hlavy zmizel z očí veřejnosti, je stále plný otazníků. Nyní se však jeho fanoušci dočkali nového faktu, o kterém promluvil bývalý kolega Schumachera Filipe Massa.

Na planetě má miliony fanoušků kteří by rádi věděli, jak se má. Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher však stále tají údaje o svém zdravotním stavu, stejně tak se k němu nevyjadřuje jeho rodina. Čas od času se však objeví informace od jeho blízkých, které alespoň částečně pomáhají velké tajemství odhalit. Stejně tak se stalo i nyní. 

„Vím, jak na tom je. Mám informace. Důležité je to, že víme, že situace, ve které se momentálně nachází, není jednoduchá. Michael je v těžké fázi a musíme ho i jeho rodinu respektovat,” nechal se pro Mirror slyšet závodník Filipe Massa. Byť neprozradil mnoho, miliony fanoušků Michaela Schumachera jsou za každou informaci velice vděční. Díky těmto třípkům si dokáži alespoň částečně představit, v jakém stavu se jejich idol nachází. 

K šílené tragédii došlo 29. prosince 2013. Tehdy totiž Michael Schumacher lyžoval společně se svým synem Mickem ve francouzských Alpách a v nezajištěné zóně upadl a ve vysoké rychlosti narazil hlavou do kamene. Život mu zachránila lyžařská helma a legenda závodů byla letecky převezena do nemocnice. Tam Schumachera čekaly dvě operace. Následně byl uveden do umělého spánku a lékaři potvrdili, že byl jeho stav stabilizovaný. V červnu následujícího roku bylo veřejnosti oznámeno, že Michael konečně přišel k vědomí. Stále byl však v nemocnici.

Tou dobou již fanoušci netrpěli očekávali jakékoliv vyjádření rodiny, aby věděli, v jakém stavu se jejich idol nachází. Zda může komunikovat, hýbat se a jaké trvalé následky zranění přineslo. Ničeho takového se však ani po téměř sedmi letech nedočkali.

Felipe Massa a Michael Schumacher Felipe Massa a Michael Schumacher Zdroj: profimedia.cz

Zdravotní stav Michaela Schumachera je tak dodnes jednou velkou záhadou a nic nenasvědčuje tomu, že jeho rodina měla v plánu tuto skutečnost v dohledné době jakkoliv měnit. Právě proto jsou jeho obdivovatelé vděčni za jakýkoliv nový fakt, který se objeví. 

S novými informacemi se před časem objevila také modelka a rodinná přítelkyně Elisabetta Gregoraci. Ta tvrdila, že je šampion schopný komunikovat s okolím, to však jen pomocí očí. Zároveň řekla, že Schumacher momentálně pobývá v obrovské rezidenci na španělském ostrově Mallorca, kterou jeho manželka nechala proměnit v nemocniční zařízení. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky