Michael Schumacher: Lékaři po letech prozradili, jak na tom ochrnutý závodník je

Michale Schumacher
Michale Schumacher
Zdroj: Šíp
Michale Schumacher

Michael Schumacher je od vážné nehody na lyžích z roku 2013 naprosto odkázaný na péči své rodiny. O jeho zdravotním stavu se donedávna převážné spekulovalo, poslední týdny však konečně dostávají fanoušci nové informace. Bývalou hvězdu Formule 1 čeká vážný zákrok.

Dlouhé roky bylo na informace ohledně stavu Michaela Schumachera uvalené embargo. Nyní jsou konečně lékaři i rodina sdílnější. Proč ale nastal takový obrat? Bývalý závodník má totiž díky postupující vědě konečně nové naděje na zlepšení svého stavu. Z dostupných informací na tom není zrovna nejlépe.

Schumacher neovládá své tělo, není schopný ani komunikace s okolím. Rodina se však nevzdává a do nové léčby a náročné operace vkládá všechny naděje!

Lékaři pro Schumachera dělají od začátku vše, co je v jejich silách. Když si závodník poranil hlavu, museli ho na několik týdnů uvést do umělého spánku. Michael se sice následně probral, zůstal však naprosto nesoběstačný a odkázaný na pomoc druhých. Nikdo ho šest let neviděl a tak se stále spekulovalo, jak to s ním je a jaké má naděje na normální život.

Jeden z doktorů řešící zdravotní stav Schumachera, Philippe Menasch nyní prozradil, co přesně se chystají v léčbě podniknout. "Věřím, že dokážeme zregenerovat celý nervový systém Schumachera," šokoval Menasch novou informací. Tentokrát dokonce prozradil, co přesně se chystají bývalému závodníkovi provést za zákrok. "Chceme vzít cévy ze srdce Michaela a převést je do jeho mozku," prozradil lékař. Jedná se však o velmi riskantní zákrok, u kterého nelze předvídat výsledky.

Menasche se po zveřejnění plánované operace stal terčem kritiky veřejnosti, že závodníka používá jako pokusného králíka a jedná se o neprobádaný zákrok s rizikem smrti!

K situaci se vyjádřil i jistý profesor z univerzity v Alabamě, podle kterého jsou šance nejisté. "Za posledních dvacet let došlo k velkým pokrokům. Pravda je ale taková, že stále víme hrozně málo." Jak tedy operace dopadne a zda skutečně dojde k výraznému zlepšení stavu hvězdy Formule 1, je aktuálně ve hvězdách. Fanouškům tak zatím nezbývá, než se za svého oblíbence modlit a věřit na zázrak... 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky