Matěj Stropnický žije už několik let ve spokojeném vztahu se svým partnerem Danielem Krejčíkem. Partneři se rozhodli pořídit si zámek a nyní intenzivně pracují na rekonstrukci rozlehlé nemovitosti.

Právě finance byly jednou z motivací, proč se Stropnický a Krejčík rozhodli přijmout nabídku na účast v reality show. Druhým důvodem byl odlišný názor páru na adopci dítěte. Zatímco Daniel by si potomka velmi přál, jeho partner je vůči tomuto tématu trochu opatrnější.

„Chtěl jsem, aby si Dan vyzkoušel, jaké to je, starat se o děti (trochu se podle jiných dílů dalo tušit, že bezdětný pár vymění do rodiny s hodně dětmi, a to vyšlo), sám je jedináček a děti by moc chtěl. Trochu jsem doufal, že změní názor – jenomže on to setsakramentsky dobře zvládl a názor nezměnil, šest dětí prý není potřeba, ale tři klíďo. Tak tohle neklaplo,“ vyjádřil se Stropnický po odvysílání dílu Výměny.

Daniel Krejčík názor nezměnil, děti z Výměny si chce půjčovat na léto

Daniel Krejčík se živí jako herec a diváci ho mohou znát ze seriálů Ordinace v růžové zahradě, Dáma a král, Polda, V.I.P. vraždy či Specialisté. Mimo jiné patří k nejvíce obsazovaným dabérům u nás, nadaboval a nazpíval přes 800 různých filmových a televizních titulů, jako je například Hobit, Koruna, Dej mi své jméno, Sabrinina děsivá dobrodružství, Tom na farmě, Spiderman, Vymazaný kluk a mnoho dalších.

Úspěšný umělec se ale také předvedl jako dokonalá chůva, když ve Výměně manželek hravě zvládl péči o šest dětí. Své zkušenosti z reality show ale vůbec nelituje, naopak. Ratolesti z druhé rodiny si Krejčík plánuje půjčovat na hlídání.

„Spousta našich známých z naší sociální bubliny nás za přijmutí téhle nabídky bude hejtovat. Teda vlastně už hejtuje. Ale já vám řeknu, že si za tím rozhodnutím stojím. Poznal jsem partu šesti skvělých dětí a jednoho tátu obra, kteří se mi fakt vryli do srdce. Doufám, že jsem otevřel oči pár lidem, kteří si pořád myslí, že gayové by neměli mít k dětem přístup blíž než na dva metry a že rozhodně nemůžou být stejně dobří rodiče jako heterosexuální páry. Přispělo se nám něco na zámek a druhá rodina může za odměnu od Novy jet na první společnou dovolenou nebo hodit něco do kasičky pro děti.
Smekám před všemi maminkami a tatínky na mateřské, za těch 10 dnů jsem naspal dohromady asi 30 hodin, vařil v kotlích dvakrát denně, přebaloval, rýsoval kružnice, pověsil asi milion kusů prádla, učil tatínka, který se musí setsakramentsky otáčet, aby to všechno uživil, jak má svoje děti poslouchat a být pro ně parťák. Stýská se mi po nich a v létě je tu máme na prázdniny, jak dlouho budou chtít. Nevěřil bych, že to napíšu, ale moc jsem si to užil,“ napsal Stropnického partner pár slov o svých pocitech na Instagram.

Krejčíka kamarádi odrazovali, že si kvůli reality show zničí hereckou kariéru


„Spousta lidí mi říkala, že pro mladého herce, který toho nemá tolik za sebou, není úplně výhodné objevit se v reality show. Oukej, moc mi to tam nesluší, jsem dost nevyspalý, permantně od někoho poblitý a prvních volných dvacet minut na to, abych šel do vany, jsem si taky našel asi až po třech dnech. Ale já chtěl být hercem, abych lidem otevíral oči. A myslím si, že se to povedlo. Pro mě to mělo smysl určitě. Často píšete, že se vám zdáme jako ideální pár se vším všudy, a divíte se, že nejsme jednotní v tom, jestli budeme, nebo nebudeme rodiče. Hele, v dnešní době dokonalých instagramových rodin je někdy prospěšné vidět za těma hezkýma fotkama páry, co mají taky svoje bolístky,“ uzavřel Krejčík.

Pod příspěvkem se okamžitě strhla lavina komentářů a svou podporu Krejčíkovi a Stropnickému vyjádřily i některé celebrity z českého rybníčku.

„Těším se, až si vás zpětně pustím,“ napsala například Anička Slováčková. Originálně se vyjádřila také ezoterická Kateřina Hrachovcová: „Hej Ty! Prď na hejty. Je to cajk,“ podpořila herečka dvojici. Ačkoliv Krejčík údajně dostal i negativní zpětnou vazbu, na Instagramu zatím na jejich účast ve Výměně všichni pějí samou chválu.