Letošní ročník kulinářské show MasterChef Česko dospěl do finále. V soutěži zbývá poslední trojice amatérských kuchařů, kteří se v napínavém souboji utkají nejen o cennou trofej, ale také o výhru jeden milion korun a možnost vařit po boku Radka Kašpárka v jeho nové restauraci. Kdo připraví nejlepší tříchodové degustační menu s příběhem a vyslouží si za něj titul pro nejlepšího amatérského kuchaře České republiky?

Poslední výzva

Boj o postup do finále byl lítý a vyčerpávající, ale na jeho konci stanula trojice těch nejlepších amatérských kuchařů z celé republiky. Teď na ně čeká poslední kuchařský souboj, který má rozhodnout, kdo z nich si zaslouží zvednout nad hlavu trofej pro vítěze. I tentokrát se bude vařit třikrát, nikoliv však ve vyřazovacích kolech, nýbrž v rámci přípravy uceleného degustačního menu. Zadání finálového kola totiž zní Otisknout se na talíř a připravit předkrm, hlavní chod a dezert, které spolu budou harmonicky ladit a zároveň vystihovat kuchaře i jeho cestu soutěží.

Stejně jako jsou odlišní všichni tři finalisté, jsou velmi odlišná i jejich menu. Každé však sedí k povaze svého tvůrce, a porota proto vůbec nebude mít snadnou práci. Kdo nakonec v zvítězí? Napínavé finále letošního ročníku MasterChef Česko na diváky čeká už ve středu 14. prosince ve 20:20 na TV Nova anebo už teď na Voyo.

Související články