V hlavní roli nové minisérie Král Šumavy se představí Oskar Hes. V třídílném seriálu se dále objeví například Gabriela Heclová, Vojtěch Vodochodský, Jan Jankovský, Kristýna Ryška (Podzimková), Jan Nedbal, Judit Pecháček (Bárdos), Jaroslav Plesl nebo Kryštof Mucha.

Třídílnou minisérii natočil David Ondříček podle románového bestselleru Davida Jana Žáka Návrat Krále Šumavy. Ten vychází z Hasilových vzpomínek, svědectví pamětníků i archivních dokumentů a David Jan Žák byl během jeho psaní v kontaktu jak se samotným Josefem Hasilem, tak se všemi tehdy žijícími příbuznými.

Udělal jsem si kvůli tomu řidičák na motorku

"Miloval život a užíval si ho plnými doušky. Miloval přírodu, byl v ní šťastný. Vždycky z něj šla taková milá a pozitivní energie. Zbožňoval adrenalin. Když se na něj zpětně dívám, tak mi přišel jako veselý, chytrý a hlavně správný člověk pocházející z chudých poměrů. Z kozičkářské rodiny, což znamená, že byl odchován na kozím mléce, to byla ta nejnižší sorta lidí," říká o hlavní postavě Josefa Hasila jeho představitel Oskar Hes.

K samotnému natáčení, které bylo velice fyzicky velmi náročné, dodává: "Mám rád, když se nesedí v ateliérech, ale točí v plenéru. Udělal jsem si kvůli tomu i řidičák na motorku, začal jsem střílet a cvičit. Šel jsem do toho střemhlav, protože když se pro něco nadchnu, tak neřeším, jestli mě to může stát zdraví nebo cokoliv jiného," pochlubil se herec.

"Na příběhu Josefa Hasila, jak je popsaný v knize David Jana Žáka Návrat Krále Šumavy, mě fascinovala příležitost napínavou formou narovnat historii. Je to příběh z temných lesů a blat. Klukovské dobrodružství, které se zvrhne na tvrdý boj o život, svobodu a spravedlnost. Bylo to splnění dětského snu," říká režisér David Ondříček.

Zelené natáčení

Tvůrci a herci se potkali také s Josefem Vávrou, synem Josefa Hasila, který dorazil i na slavnostní premiéru v pražské Lucerně. "Byl hrozně rád, že se s námi může potkat. A byl velmi pyšný, že se příběh jeho otce konečně rozpracovává a narovnává. Byl hodně vděčný. Mně a Gabriele Heclové, která ztvárňuje jeho maminku, řekl, že má jedinou velkou připomínku, a to ať jeho rodiče zobrazíme jako hodné lidi, ať z nás jde cítit dobro," radoval se Oskar Hes.

Produkce Krále Šumavy byla realizována v souladu s tzv. principy zeleného natáčení a udržitelné produkce, tedy s maximálním ohledem na životní prostředí. "Série se z části natáčela v národním parku, takže bylo zcela přirozené, že jsme v maximální míře uplatnili postupy udržitelného natáčení," doplnil vedoucí udržitelné produkce a obsahu TV Nova a Voyo Hana de Goeij. Premiéru krále Šumavy si nenechaly ujít hvězdičky Masterchefa a další celebrity.

Diváci budou moci první díl na Voyo zhlédnout 9. prosince.

V hlavní roli se představí mladý talent Oskar Hes

Související články