Premiéru „fylmu” Vyšehrad si kromě hlavních představitelů nenechali ujít ani jejich nejbližší. Kromě Sary Sandevy přišla Jakuba Prachaře podpořit také například jeho maminka Dana Batulková s dcerou Marianou Prachařovou. A právě Mariana na sebe strhla nechtěnou pozornost. I když totiž na událost vyrazila ve volných šatech a oversize bundě, nebylo těžké si všimnout jejích možná až příliš hubených nohou.

Boj s poruchou příjmu potravy

Toho, že je Mariana Prachařová až nezdravě hubená, si fanoušci začali všímat už dávno. V návaznosti na to zpěvačka před bezmála dvěma lety sama přiznala, že jsou domněnky týkající se poruchy příjmu potravy pravdivé. „Chtěla bych uvést na pravou míru, že nemám anorexii, jak se to psalo v článcích. Jen jsem ji zmiňovala, protože jsem s ní byla už jednou chybně spojována. Můj problém je nejspíš ortorexie (posedlost zdravým stravováním, pozn. red.), která se taky řadí mezi PPP,” napsala Mariana Prachařová na podzim roku 2020 na sociální síti.

V důsledku nemoci Mariana dokonce přišla o menstruaci a rozhodla se proto svůj zdravotní stav řešit s odborníkem. Její rodina jí přitom byla velkou oporou. „Řešili jsme to doma hromadně. Nebylo to příjemné. Ale ona byla ochotná naslouchat tomu, že už je to problém. A začala s tím něco dělat,” uvedla pro iDNES před časem maminka zpěvačky, Dana Batulková.

Běh na dlouhou trať

Zbavit se nemoci, jakou zmíněná porucha příjmu potravy je, rozhodně není jen tak a žádá si to svůj čas. Mariana si sice stále zakládá na zdravém stravování a na svém Instagramu často sdílí recepty na lehké pokrmy bez zbytečných tuků a sacharidů, ale zdá se, že má k jídlu přece jen podstatně zdravější vztah. Dle hubeňoučkých nohou, které ale ukázala na premiéře filmu svého bratra, je ovšem jasné, že její cesta ke zdraví ještě není u zcela konce.

Související články