Manželství herců Tomáše Matonohy a Lucie Benešové i po sedmnácti letech náramně klape. Oba přijali pozvání do talk show TV Prima 7 pádů Honzy Dědka, kde mimo jiné promluvili i o úplných počátcích jejich vztahu. Dohromady je svedlo natáčení povídky Muž, kterého chtějí z cyklu Nadměrné maličkosti. Jak však Lucie Benešová uvedla, o lásku na první pohled tak úplně nešlo.

„Tenkrát ho tady nikdo neznal, já jsem ani neuměla vyslovit jeho jméno. Během toho natáčení jsem si ho moc nevšímala, vnímala jsem ho jako kolegu, ale jako na muže jsem se na něj nedívala,” nechala se nestárnoucí herečka slyšet.

Manželé jsou spolu již více než 17 let

Jiskra přeskočila až později. „Po dotočné mi zavolal a pozval mě do Brna. A měl neuvěřitelnou přípravu. Nakonec jsem tam zůstala pět dní,” zavzpomínala Lucie. K tomu přihodila i jednu vtipnou historku. Při jejím vyprávění se pořádně zasmála. Tomáš ji v Brně totiž vzal na výlet na mikulovský Svatý kopeček. „Stoupl si a hrál pro cizí lidi a různými jazyky se jich ptal, jestli nenašli jeho růženec. Lidi koukali, byla to hrozná ostuda. Říkala jsem si, že je blázen,” vyprávěla herečka o momentu, kdy se během jejich výletu Tomáš rozhodl zahrát ostatním výletníkům divadlo.

Historce se zasmáli oba manželé a je vidět, že i po letech spolu mají nádherný vztah. Tomáš Matonoha jejich manželství přirovnal k dálnici D1. „Naše manželství je jako D1 mezi Prahou a Brnem. Aby se dobře jezdilo, je potřeba to neustále a donekonečna rekonstruovat. Některé úseky drncají, ale pak to zase jede,” svěřil se herec, který je známý i jako moderátor soutěže Co na to Češi na TV Nova.