Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Rodina se obává o Josefa Laufera. Měl podstoupit operaci, vše je ale nejisté

Josef Laufer
Josef Laufer
Zdroj: Profimedia
Josef Laufer

Měsíce strávené v umělém spánku nevěstí nic dobrého. Josef Laufer (80) měl podstoupit rutinní operaci, místo toho je jeho osud nejistý. O českého herce se bojí i za hranicemi. 

Komplikace

Zdravotní stav Josefa Laufera se nelepší. Leží v umělém spánku a komplikace, které se projevily při rutinní operaci, neodezněly. Došlo k selhání vnitřních orgánů a od té doby o sobě herec neví. Rodina ho navštěvuje co nejčastěji a do jednoho doufají v zázrak. Ten se ale s každým dalším dnem, kdy se stav nelepší, vzdaluje. V tak pokročilém věku je uvedení do umělého spánku riskantní a lékaři nemohou s jistotu předvídat, jak se bude stav pacienta vyvíjet. 

Zátěž 

Nejvíce starostí má jeho dcera Ester. V nemocnici navštěvuje oba rodiče. Zatímco otec bojuje o život, matka je v rehabilitačním centra. Irena Greifová před lety totiž prodělala toxický šok a byla upoutána na lůžko. Vypadalo to s ní zle, musela se všechno učit znovu. Osvojovala si chůze, mluvení i polykání. Právě herec a manžel Josef Laufer jí byl tenkrát velkou oporou. Pravidelně ji v nemocnici navštěvoval a jako jeden z mála viděl naději. Nakonec se stal zázrak a Greifová se z nejhoršího dostala. 

„Jsem opravdu strašně moc šťastný, že se nám Irenka vrátila do života. Bez ní jsem nebyl,” svěřil se Laufer. Ona mu dnes takovou podporu dát nemůže. Pobývá na pražské LDN a netuší, že je její manžel v tak kritickém stavu. Má za to, že se zotavuje po operaci srdce. Věří, že se spolu setkají doma. 

Naděje 

Všichni čekají na zázrak, ten ale zřejmě nepřijde. Své o tom ví i slovenská média. Několikrát už tam proběhla informace, že pokud se Laufer probudí, bude ve vegetativním stavu. Pro rodinu by to byla další velká komplikace. Jedná se o zvláštní typ poruchy vědomí, kdy má pacient zachované některé funkce jako dýchání a srdeční akce. Problém je jinde. Oči sice sledují okolí, ale zrakové vjemy zůstávají bez odezvy. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky