Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Karel Gott ho miloval: Výhled z jeho vily na Bertramce bere dech

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Karel Gott

Legendární zpěvák Karel Gott svou vilu na Bertramce zbožňoval a nedal na ni dopustit. Honosné sídlo bylo jeho útočištěm několik dlouhých desítek let a Mistr věnoval spoustu peněz do jeho rekonstrukce. Stavení na kopci mu nabízelo nejen dokonalé soukromí, ale také úchvatný výhled na celou Prahu, kterého si zpěvák mohl užívat ze své terasy. 

Snad každý fanoušek Karla Gotta alespoň jednou zatoužil po tom podívat za brány jeho vily na Bertramce a zjistit, jak zpěvák žije. Karel Gott si ovšem vždy svého soukromí velmi cenil a stejně tak ctil i soukromí své rodiny. Vyjma několika záběrů ve filmu Karel, videoklipu k písni Ta pravá a hrstky fotografií tak interiér honosného stavení nikde k vidění není. Přesto dům, který obývali i rodiče zpěváka, dodnes mnohé fascinuje a představuje pro ně jistou záhadu. 

Dechberoucí výhled

Příznivci Karla Gotta byli vždy vděční za každý snímek, který by jim jeho bydlení přiblížil. A z těch, které jsou dostupné, všechny uchvátila hlavně velká terasa, ze které si Mistr mohl dennodenně užívat nádherný výhled takřka na celou Prahu. Ten na fotografii zachytila i vdova Ivana pro svou kamarádku Michaelu Kuklovou, která se o výhled podělila vloni na sociální síti. 

„Tyhle fotka z Bertramky jsou focené Ivankou (děkuji) pro vás, moje spřízněné duše, abyste se pokochali výhledem, který Karel Gott tak miloval,” vzkázala herečka, která se s Karlem Gottem setkala při natáčení pokračování pohádky Z pekla štěstí. 

Nesmí se jí vzdát

Rodiče Karla Gotta podle Blesku získali vilu na Bertramce v roce 1974, když jim byla nabídnuta výměnou za jejich moderní dům v pražských Strašnicích. Po smrti rodičů Karla Gotta připadla v dědickém řízení honosná stavba právě jemu. Zpěvákovi na domě velmi záleželo a žil v něm až do konce svých dní. Jak Dominika Gottová před lety prozradila, Karel Gott měl dokonce požádat Ivanu o to, aby se domu nikdy nezbavovala. „Vysloveně si přál, aby Bertramka zůstala v rodině, což byla vlastně jeho prosba na Ivanu, která už v té době byla její majitelkou,” prozradila Dominika Gottová. 

Ve vile na Bertramce v současné době nadále Ivana Gottová žije i se svými dcerami Charlottou a Nelly. Čas od času se u bran sídla objeví svíčky od fanoušků zpěváka, nejvíce lidí ovšem k vile proudí hlavně v den narozenin Mistra a také výročí jeho úmrtí. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky