Snad každý fanoušek Karla Gotta alespoň jednou zatoužil po tom podívat za brány jeho vily na Bertramce a zjistit, jak zpěvák žije. Karel Gott si ovšem vždy svého soukromí velmi cenil a stejně tak ctil i soukromí své rodiny. Vyjma několika záběrů ve filmu Karel, videoklipu k písni Ta pravá a hrstky fotografií tak interiér honosného stavení nikde k vidění není. Přesto dům, který obývali i rodiče zpěváka, dodnes mnohé fascinuje a představuje pro ně jistou záhadu.

Zdroj: Youtube

Dechberoucí výhled

Příznivci Karla Gotta byli vždy vděční za každý snímek, který by jim jeho bydlení přiblížil. A z těch, které jsou dostupné, všechny uchvátila hlavně velká terasa, ze které si Mistr mohl dennodenně užívat nádherný výhled takřka na celou Prahu. Ten na fotografii zachytila i vdova Ivana pro svou kamarádku Michaelu Kuklovou, která se o výhled podělila vloni na sociální síti.

„Tyhle fotka z Bertramky jsou focené Ivankou (děkuji) pro vás, moje spřízněné duše, abyste se pokochali výhledem, který Karel Gott tak miloval,” vzkázala herečka, která se s Karlem Gottem setkala při natáčení pokračování pohádky Z pekla štěstí.

Nesmí se jí vzdát

Rodiče Karla Gotta podle Blesku získali vilu na Bertramce v roce 1974, když jim byla nabídnuta výměnou za jejich moderní dům v pražských Strašnicích. Po smrti rodičů Karla Gotta připadla v dědickém řízení honosná stavba právě jemu. Zpěvákovi na domě velmi záleželo a žil v něm až do konce svých dní. Jak Dominika Gottová před lety prozradila, Karel Gott měl dokonce požádat Ivanu o to, aby se domu nikdy nezbavovala. „Vysloveně si přál, aby Bertramka zůstala v rodině, což byla vlastně jeho prosba na Ivanu, která už v té době byla její majitelkou,” prozradila Dominika Gottová.

Ve vile na Bertramce v současné době nadále Ivana Gottová žije i se svými dcerami Charlottou a Nelly. Čas od času se u bran sídla objeví svíčky od fanoušků zpěváka, nejvíce lidí ovšem k vile proudí hlavně v den narozenin Mistra a také výročí jeho úmrtí.