Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Josef Kemr klamal tělem: Měl spousty milenek i nemanželského syna

Josef Kemr
Josef Kemr
Zdroj: profimedia
Josef Kemr

Za proutníka a lva salonů by legendárního herce Josefa Kemra považoval jen málokdo, ale opak je pravdou, umělec byl velkým playboyem své doby. Měl nejen spoustu milenek, ale stihl zplodit i nemanželského syna. 

Herec Josef Kemr se prezentoval jako silně věřící muž. To mu ale nebránilo podvádět svou manželku s mnoha milenkami. S jednou z nich si dokonce pořídil nemanželské dítě.

Je to s podivem, Kemr rozhodně nebyl žádný krasavec, ale měl v sobě něco, co se ženám líbilo, a toužily po něm davy. Kvůli jedné lásce se dokonce pohádal se svým kamarádem Rudolfem Hrušínským, který si na ni také myslel. 

„Kemr byl v každém případě velmi zvláštní a podivínský člověk. Jednou se v divadle zamiloval do inspicientky, a když ji Hrušínský přátelsky poplácal po zadku, tak mu dal facku!“ prozradila podle deníku Aha! o herci v jedněch ze vzpomínek Jiřina Švorcová.

Kemrova osudová láska

Marika Skopalová však byla Kemrova osudová láska, takže mu to za ztrátu přátelství stálo. I když to byla jen jeho milenka, nechal jí připravit místo ve svém hrobě v Praze, a to i přesto, že jeho zákonitá manželka Eva Foustková, která zemřela v pouhých šestašedesáti letech, byla pohřbena v Kladně.

Nikdy spolu neměli děti, tak herec nelenil a zplodil alespoň nemanželského syna s herečkou Poláčkovou. S tou se zapletl během natáčení jednoho z budovatelských filmů. O tom, kdo je jeho otcem, se ale Vladimír Poláček dozvěděl až u matčiny smrtelné postele.

Nemanželský syn

Sám přiznal, že mu sice herečka prozradila, kdo je jeho otec, ale také že nechtěla, aby to nějak řešil. Podrobnosti vzplanutí tedy neznal. Vladimír žije v jižních Čechách, kde se živí jako trhovec, a je vtipné, že si ho díky nezaměnitelné podobě zákazníci s legendárním hercem pletou.

Josef Kemr zemřel na rakovinu žaludku. Když se dozvěděl, že je nemocný, chtěl vědět, kolik mu zbývá času. S rakovinou se pral statečně, musel trpět strašnými bolestmi, ale nikdy nedal nic najevo.

„Nebojím se smrti. Jsem na ni připravený,“ prohlásil v jednom z rozhovorů.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky