Divoké večírky, alkohol a ženy. Přesně to relativně donedávna činilo Belmonda šťastným. V šestaosmdesáti už má herec jiné priority. Třeba ještě pár let spokojeně žít. Všichni doufají, že se to podaří, jelikož herec má opravdu veliké problémy se zdravím.

Jeho stav se rozhodně příliš nezlepšil, když zemřel jeho kamarád a herecký kolega Charles Gérard. „Charles pro něj byl poslední spojkou mezi časy dávné slávy a ponurou současností. Vnímal ho jako záruku, že dny, kdy byl velkou hvězdou, ještě nejsou zapomenuty,“ uvedl zdroj z hercova okolí pro web hln.be.

Prahla po něm každá žena

„Teď je z Belmonda už jenom zlomený muž. Máme strach z toho nejhoršího,“ dodal zdroj. Kromě jiného herce trápí velmi povislá víčka, kvůli kterým téměř nevidí a při chůzi ho musí někdo podpírat. Trpí totiž bolestí nohou.

I když mu momentálně není zrovna hej, nutno podotknout, že v minulosti překoval horší časy. V roce 2001 ho postihla mozková příhoda. Z filmového plátna na pár let zmizel. O život tehdy bojoval v pařížské nemocnici celých šest dní.

Dnes už je na něm věk znát

Do branže se vrátil až v roce 2008. „Měl jsem velmi šťastný život. To nejlepší teprve přijde,“ uvedl Belmondo pro deník Corse-Matin s tím, že se nebojí smrti. Jeho filmy natočené po mrtvici už nikdy nedosáhly takového věhlasu.

V roce 2015 se dokonce uchýlil k tomu natočit o sobě dokument. „O svém životě jsem nikdy žádný dokument dělat nechtěl. Udělal jsem to, protože jde o syna. Udělali jsme to jako rozhovor. S nikým jiným by to nešlo. Jen on to mohl udělat,” svěřil se herec deníku Le Point.

Je raději, když se o něj starají ostatní

Sám v něm popisuje, jak těžká byla cesta za slávou. „Otec mi říkával: chlapče, pracuj, pracuj, pracuj! A já pracoval. Hrál jsem deset let v divadle. Nebylo to snadné. Lidé si myslí, že úspěch přišel jen tak. Nikoli, hodně jsem pracoval,” vysvětlil Belmondo.

Vášeň natáčet filmy ho nikdy neopustila. Mezi jeho nejznámější snímky patří Policajt nebo rošťák, Muž z Ria, Muž z Acapulca, Práskač nebo Zvíře. Novější jsou pak Herci, Amazonka či Muž a jeho pes.