Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Není čas zemřít! James Bond má strach z koronaviru, premiéra nebude

Daniel Craig
Daniel Craig
Zdroj: Profimedia
Daniel Craig

Těšili jste se na novou bondovku? Smůla. Premiéra měla být v dubnu, ale nebude. První slavnostní promítání filmu Není čas zemřít se totiž odkládá na listopad a důvod je prostý – smrtící koronavirus.

Na sociálních sítích se o tom spekulovalo už pěkně dlouhou dobu. Nakonec se to stalo pravdou a premiéra nového Jamese Bonda se skutečně odkládá. Světová zdravotnická organizace totiž nedoporučuje konání příliš velkých akcí. Respektive pokud se na nějakou chystáte, měli byste si to rozmyslet.

Důvodem k obavám je koronavirus. „Po pečlivé úvaze a vyhodnocení celkové situace na filmovém trhu se premiéra filmu No Time To Die odkládá na listopad,“ napsali Michael G. Wilson a Barbara Broccoli na Twitter. Jedná se o zástupce MGM a Universalu, kteří dojednali přesunutí premiéry z dubnu na listopad.

Na premiéru nejnovější bondovky si ještě počkáte

Do britských kin se snímek dostane 12. listopadu a do zbytku světa pak 25. listopadu. Hlavní roli v pětadvacáté bondovce s názvem Není čas zemřít si opět zahrál Daniel Craig a záporáka si střihnul Rami Malek, jež o svém hereckém umění publikum přesvědčil především jako Freddie Mercury ve filmu Bohemian Rhapsody.

Za hlavní roli získal dokonce Oscara. Nikdo nemá pochyb, že zlého hrdinu nezahraje skvěle. Malek se sám nechal slyšet, že by roli odmítl, pokud by jeho postava měla k páchání zločinů ideologickou nebo náboženskou motivaci.

Daniel Craig není úplně typickým představitelem Jamese Bonda

Změněná premiéra je vlastně jen třešničkou na dortu. Už od počátku provázely natáčení nejrůznější komplikace. V červnu 2019 ohrozila natáčení exploze. Ta měla být řízená, ale zřejmě vybuchla příliš rychle. Jednoho člena štábu dokonce zranila.

Poškozené zůstaly také prostory Pinewood Studios, které musely být následně opraveny. To ale není zdaleka všechno. Když se natáčelo na Jamajce, natáčení bylo po pár dnech přerušeno. Craig si totiž zranil kotník při scéně, kdy běhá.

Kromě Jamajky se natáčelo v Norsku, Itálii, Anglii i v Karibském moři. Pro Daniela Craiga se jedná o pátý film, kde hraje Jamese Bonda. Celkově jde o pětadvacátý. Jedná se také o nejdelší bondovku ze všech. Má 163 minut.

Zpočátku přitom nikdo nechtěl, aby zrovna Craig ztvárnil Bonda. Oproti Piercovi Brosnanovi, který hrál v předchozích bondovkách, působil jako malý chlapec. Byl nevýrazný, ne příliš urostlý a světlý. Postupně ale dokázal, že na roli agenta a lamače dívčích srdcí má.

Někteří kritici tvrdí, že se z filmů od obsazení Craiga staly kvalitní thrillery, ale lehkost klasických bondovek to postrádá. Předchozí herci měli, zdá se, větší úspěch. Nutno však podotknout, že první snímek, kde hrál Craig Bonda, vydělal 570 milionů dolarů.

V nejnovějším Bondovi se objeví krásná Léa Seydoux. Je teprve druhou herečkou, která si roli bondgirl zahraje již podruhé. Poprvé jste ji mohli spatřit ve snímku Spectre v roce 2015.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU