Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Největší tragédie Ivana Hlase: Rakovina hlasivek a ztráta milovaného miminka

Ivan Hlas
Ivan Hlas
Zdroj: Profimedia
Ivan Hlas

Legendární zpěvák a skladatel hudby ke kultovnímu filmu Šakalí léta sice v profesním životě sbíral jedno ocenění za druhým, v soukromí to ale tak veselé neměl. Nejen, že mu zemřel tříměsíční syn, kterému nesměl jet na pohřeb, ale před čtyřmi lety mu lékaři sdělili, že trpí rakovinou hlasivek.

Zpěvák Ivan Hlas, kterého známe především jako skladatele hudby z legendárního filmu Šakalí léta, kde zazářil Martin Dejdar v roli Bejbyho, který ukázal pražským klukům, co je to život. Hlas za hudbu k tomuto filmu získal i Českého lva.

V srpnu roku 2018 Ivan Hlas slyšel z úst lékařů nemilou zprávu. Sdělili mu, že musí podstoupit chirurgický zákrok na hlasivce, protože ji napadla rakovina. Zpěvák zpočátku mlžil a svým fanouškům řekl, že se pouze jedná o hlasovou indispozici a že bude potřebovat nějaký čas hlasový klid. Nikdo netušil, jak je jeho diagnóza vážná.

V rozhovoru pro deník DNES ale nakonec přiznal, že situace byla vážná a jemu reálně hrozilo, že přijde o hlas.

Lékař mu sdělil, že má rakovinu hlasivek

„Začal jsem mít potíže s mluvením, pak se mi horšil zpěv, tak jsem šel k lékaři. Po několika vyšetřeních mě poslali do Ústřední vojenské nemocnice, kde mi doktor řekl: Máte rakovinu na hlasivce," prozradil Hlas, který si říkal, proč ho Bůh trestá a chce mu vzít jediné, co je pro něj v životě zásadní.

„Je to docela paradoxní. Já se svým jménem a povoláním přicházím o hlas. Říkal jsem si, zač mě pánbůh trestá. Pár věcí by se určitě našlo, ale že bych tolik hřešil?" říkal si po vyslechnutí diagnózy.

Dnes už by vše mělo být v pořádku a zpěvák, který pravidelně dochází na kontroly, má přece jen větší klid. I když, nikdy není vyhráno a on se před každou kontrolou třese jak ratlík.

Zemřel mu tříměsíční syn s vrozenou vadou

V životě ho však potkala ještě jedna tragédie. Přišel o tříměsíčního syna, který se narodil s vrozenou vadou. Hlas byl v té době na vojně, a když se o tragédii dozvěděl, měl zrovna službu. Tu si musel celou odsloužit a až po ní ho pustili za zničenou manželkou.

„Byl nemocný, umřel po třech měsících. Po čase jsme se ovšem dozvěděli, že se to dalo léčit. Dřepěl jsem na vojně, přitom jsem měl odjet do Prahy uložit urnu svého syna. Nepustili mě, měl jsem přitom být s manželkou, být jí oporou,“ vzpomínal v pořadu 13. komnata.

Nakonec má i přes bolestnou ztrátu zpěvák úctyhodných pět dětí. Kromě Kateřiny má z druhého manželství Ondřeje, Filipa, Magdalenu a Ivana.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky