Martin Dejdar slaví dnes 55. narozeniny. Po těžkém období se vrátil zpět do Čech

Martin Dejdar
Martin Dejdar

Martin Dejdar (55) se narodil 11. března 1965 ve Vysokém Mýtě. Nezapadá do žádné škatulky. Je bavič, ale zvládá i vážné role, dabuje, moderuje, žije hokejem a pro rodinu by se rozkrájel.

Martin Dejdar v sobě skrývá desítky podob. Od své první hlavní role ve filmovém muzikálu Šakalí léta ušel dlouhou cestu. Představil se ve filmu Učitel tance, za který dokonce získal Českého lva, v pohádce Dešťová víla, v komedii Pánská jízda, v seriálu Zdivočelá země a v sitcomu Comeback. Každý divák si s ním najde to svoje.

Pomocná ruka

Finanční záležitosti rodiny tížily dlouhé roky jen Dejdara, tomu je teď ale konec. Zbytek rodiny už se přesunul z USA do Čech a ruku k dílu přiložila i hercova manželka Daniela (49). Vystudovaná právnička začala mim ojiné pracovat pro nadační fond Kapka naděje a je zapojená do spousty zajímavých projektů.

Pryč z dohledu

Po fiasku s filmem Panství z roku 1999, na kterém se podílel jako herec i koproducent, zůstaly Dejdarovi milionové dluhy. Ty splácel několik let. Je paradox, že zrovna takové trable jeho rodinu ještě více stmelily. Hlavním důvodem k jejich odchodu za oceán ale byla zoufalá potřeba anonymity. V půlce léta se rozhodli a o deset dnů později už bez jasného plánu letěli. Médiím se Dejdar svěřil až po třech letech. Všichni byli z pozornosti novinářů vyčerpaní a syna ve škole dokonce šikanovali. Útěk na slunnou Floridu byl nevyhnutelný. Teď už se ale Matěj (21) snaží rozjet hokejovou kariéru v Kanadě a Sára (14), která je Dejdarovou věrnou kopií, nastoupí na střední školu v Čechách.

Být stále mlád

Dnes sice slaví herec už pětapadesáté narozeniny, ale díky dabingu zůstává už téměř třicet let v kůži nevyzpytatelného Barta Simpsona z oblíbeného seriálu. S jiným hlasem si ho diváci ani neumí představit. Stejně dobře mu sedí i role herce a komika Jima Carreyho.  

V galerii najdete důkazy, že se herec sportu opravdu nebojí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky