Jan Musil se narodil 24. června 1967 v Brně a patří mezi oblíbené moderátory hlavně pro starší generaci a také gay komunitu. Musil je taková ikona, že mu každá babička odpustila, že se rozvedl a začal žít s muži. Je pro mnohé ztělesněním čestnosti a pravdy. Jistě za to může i pořad Nebezpečné vztahy, které pět let moderoval na TV Barrandov.

Honza začal s moderováním už v roce 1994 v kabelové televizi v Havířově a následně v Ostravě. Pak ale dostal šanci v nově vzniklé televizi Nova a byly z toho krásné tři roky moderování Snídaně s Novou. Následovala show Áčko a talk show Sauna. Také byl nějaký čas moderátorem Kolotoče.

Kromě moderování i hraje a zpívá

Musil si však zahrál i v nejrůznějších seriálech. V České televizi to bylo Hop nebo trop a Vyprávěj. A na Barrandově projekt Na plac!, který dával šanci amatérským hercům. Jako moderátor si rozuměl i s rádiem. Vysílal na Helaxu, Evropě 2, Regině i Rádiu Kiss. Také několik měsíců působil jako šéfredaktor časopisu Svět psů a Náš miláček.

Všestranný Musil to zkoušel i jako zpěvák a to s alby Mezi tichem a tichem a Pojď se smát. V roce 2000 pak spolu s Miroslavem Graclíkem napsal autobiografickou knihu Rozepsaný příběh. Od roku 2004 je majitelem agentury Scream Artist Management, která mimo jiné zastupovala finalisty první řady soutěže Česko hledá SuperStar.

I přesto, že měl šťastné manželství a dvě krásné dcery, jeho srdce zahořelo láskou k mužům. S manželkou Ivetou se rozvedl a začal se aktivně angažoval v gay komunitě. Byl jedním z prvních homosexuálů, kteří se ke své orientaci veřejně přiznali. Dokonce si v roce 2006 otevřel gay klub 21 a také založil internetový portál gaylife.cz.

První registrované partnerství trvalo pět let

V prosinci roku 2007 uzavřel registrované partnerství s dlouholetým partnerem Jakubem Pechrem. Vztah však vydržel jen pět let a svazek byl zrušen.

Po několika dalších nevydařených vztazích se seznámil s mladíkem, který mu pomáhal s venčením pejsků a péčí o zahradu a byla z toho láska na první pohled. V září 2016 s ním také uzavřel registrované partnerství. Tentokrát to však vypadá, že to Honzovi opravdu vyšlo a bude to navždy. Manželé si pořídili domeček s velkou zahradou, mají spoustu zvířátek a žijí spokojeným životem mimo Prahu.

Zdroje: Blesk, Přehledně24

Související články