Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Honza Musil po vyhazovu řeší další problém, oprava starého domu ho stojí majlant

Honza Musil
Honza Musil
Zdroj: Profimedia
Honza Musil

Když Jaromír Soukup bez vysvětlení zrušil televizní pořad Honzy Musila, nepochopitelně tak připravil o práci nejen oblíbeného moderátora, ale také jeho partnera Jakuba. Ten se totiž na přípravě Nebezpečných vztahů rovněž podílel a nedávno si vzal hypotéku na starobylý dům s rozsáhlými pozemky. Manželé se teď budou muset pořádně ohánět, aby utáhli všechny výdaje, které se zanedbanou nemovitostí mají.

Ještě před několika lety Honza Musil tvrdil, že starší dům by rekonstruovat v žádném případě nechtěl. To si totiž před časem už vyzkoušel a do oprav letité chalupy se mu dvakrát nechtělo. Nechal si proto postavit nový domek v satelitním městečku na Kokořínsku, kde donedávna žil i s partnerem Kubou.

U Jakuba jsem teď podnájemník

Jenže pak manželé našli starodávný dům se stodolou a rozsáhlými pozemky na Kutnohorsku, a hodně rychle změnili názor. Do místa se totiž téměř okamžitě zamilovali. "Namlouvání pak trvalo půl roku, od prosince je to naše. Nebo respektive partnera. Kuba není finanční závislák na Musilovi, sám si vyřídil hypotéku a koupil tento dům. Jsem vlastně podnájemník," smál se pro eXtra.cz Honza Musil.

Protože ale moderátor nedávno přišel o lukrativní práci v televizi, bude muset urychleně řešit, jak zvládnout nákladnou přestavbu tři sta let staré nemovitosti. „Počítali jsme s určitou sumou na rekonstrukci, která se mnohonásobně navýšila. Ať už kvůli mnohem většímu rozsahu prací, ale i kvůli velkému zdražení stavebního materiálu. To ví každý, kdo si nyní zařizuje bydlení. Třeba role perlinky, fólie na zeď, stála šest set korun, teď čtrnáct stovek," popsal svoje zkušenosti Musil.

"Když byla spravená část pro zvířata, ukázalo se, že budeme opravovat ještě polovinu domu, protože tu byly shnilé trámy, špatná střecha a podobně. Čekali jsme, že znovu jen nahodíme zdi, uděláme nové podlahy nebo novou koupelnu a bude skoro hotovo. Ale všechno je jinak," podotýká smířeně Honza a dodává, že rekonstrukce bude probíhat minimálně celý příští rok.

Život jde dál, dobrých lidí je hodně

Přesto se sympatická dvojice nemusí obávat, že by neměla kde hlavu složit. Už brzy totiž bude hotová část obytného prostoru. "Máme ložnici a obývák, dodělává se koupelna, Kuba tu má prostor na cvičení. Ale kuchyňskou linku teď mít nebudeme. Nedá se nic dělat, jsou důležitější věci. Vařit zkrátka budeme na vařiči. Nejsme milionáři, abychom mohli peníze sázet vidlemi. Hlavní je rekonstrukce a pak budeme řešit věci vevnitř," doplnil Musil.

I když moderátor z Barrandova neodešel úplně zhrzený, přístup Jaromíra Soukupa ho přeci jenom trochu šokoval. V televizi pracoval pět let, diváci si jeho pořad oblíbili a nedali na něj dopustit. O to víc zaráží, že Honza řediteli stanice nestál ani za krátký telefonát, kterým by mu osobně vysvětlil důvody svého rozhodnutí.

"Zase bude dobře. Mě prostě mrzí jen to zklamání. Že jsem uvěřil, že existuje slušnost a úcta. Zmýlil jsem se. Ale život jde dál a dobrých lidí je kolem nás hodně. Každá dobrá zpráva vykouzlí úsměv, fakt moc děkujeme," nechal se Honza slyšet na Instagramu, kde poděkoval svým fanouškům za podporu.

Je proto vidět, že Musil se nezalekne žádné překážky a jistě už přemýšlí, jak teď naloží se svým životem. "Děláme si legraci, že kdyby bylo nejhůř, klidně půjdeme prodávat i do supermarketu. Oba ale máme v hlavě projekty, které chceme rozjet. Když nebude zájem jinde, stejně o mně diváci brzy uslyší," naznačil pro eXtra.cz Honza Musil.

Manželé Honza a Kuba neprožívají zrovna jednoduché období. Naštěstí si ale pomáhají a doufají, že brzy najdou novou práci. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky