Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zemřel moderátor Tak neváhej a toč: Eduard Hrubeš v posledních letech trpěl

Eduard Hrubeš
Eduard Hrubeš
Zdroj: Profimedia
Eduard Hrubeš

Českou televizní scénu zasáhla smutná zpráva. Ve věku čtyřiaosmdesáti let zemřel oblíbený moderátor Eduard Hrubeš. Byl stálicí mnoha pořadů na České televizi, nejvíce však utkvěl v paměti diváků jako moderátor show Tak neváhej a toč!. Eduard Hrubeš před pár lety přišel o svou milovanou manželku Blanku. Často na ni vzpomínal, a dokonce si vyčítal i její smrt. 

Patřil mezi nejznámější osobnosti české televizní obrazovky a diváky bavil desítky let. Moderátor Eduard Hrubeš si během této doby získal tisíce fanoušků, kteří jej nesmírně obdivovali. Teď ale přišla smutná zpráva. Populární bavič, skladatel a televizní i rozhlasový moderátor totiž zemřel. Informaci přinesla jeho domovská Česká televize. Bylo mu 84 let. 

Krásné manželství

Eduard Hrubeš strávil drtivou část svého života po boku své milované manželky Blanky, která bohužel v roce 2014 zemřela v důsledku zdravotních problémů, jež se u ní vyskytly poté, co prodělala mrtvici. Moderátor svou manželku nesmírně miloval a její smrt jej velmi zasáhla. „Já bych přál všem mužům, aby měli takové štěstí jako já,” pronesl během jejího pohřbu zdrcený Hrubeš podle webu Blesk

Moderátor na svou manželku často vzpomínal a s jejím odchodem na věčnost se velmi špatně srovnával. Dokonce si myslel, že měl na její smrti svůj podíl. „Já si vyčítám, že jsem se asi měl zachovat jinak, ale s ní se o tom nedalo moc mluvit. Máme tady jednu obrovskou skříň plnou literatury, jak se léčit alternativní medicínou, a to mě mělo trknout,” uvedl pro Aha! před lety posmutněle. 

Poslední roky odpočíval

V několika posledních letech života jej diváci na televizních obrazovkách vídali jen v reprízách pořadů, v nichž před delším časem účinkoval. Posluchači jej však mohli čas od času slyšet v rádiu. V rozhovorech se častokrát vracel právě ke své manželce, z čehož bylo patrné, že jej smutek snad nikdy zcela neopustí. „Nemyslím si, že jsem se s tím už smířil. Když vrznou dveře, kolem kterých se otře kocour, tak si kolikrát myslím, že je tady Blanka a budeme se spolu dívat chvíli na televizi,” řekl ještě s bolestí v očích před časem pro Blesk

Jeho smrt je pro českou televizní scénu obrovskou ztrátou. Eduard Hrubeš navždy zůstane v srdcích mnoha svých obdivovatelů i kolegů, na něž se nyní vedle své manželky dívá z hvězdného nebe. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU