Jakmile se někdo chtěl v osmdesátých letech objevit v televizi, pak věděl, že cesta vede přes Jiřího Adamce. Ten stál u zrodu mnoha zábavných estrád a seriálů. Stačí vzpomenout na pořady Možná přijde i kouzelník, Sanitku nebo Dlouhou míli se Svatoplukem Skopalem v hlavní roli.

Nikdo mě nepotřebuje

Jenže posledních deset let už Adamec nemůže žádnou práci sehnat. Naposledy se podílel na seriálu Cesty domů a od té doby se na něj nikdo neobrátil. "Na ničem nedělám, jsem důchodce. Chtěl bych pracovat, ale nikdo mě nepotřebuje. Řekli si: ´Adamec je starej, teď máme nové, mladé, lepší.´ Takový je život," popsal pro web eXtra.cz režisér.

Když se proto objevila šance natočit celovečerní film Léto s gentlemanem, jehož scénář napsal herec Jaromír Hanzlík, Adamec neváhal ani chvilku. Projektu zřejmě hodně věřil, protože do něj investoval rodinné úspory, a navíc si půjčil od přátel. Jenže film naprosto propadl a zdaleka nevydělal tolik, kolik si Adamec s Hanzlíkem představovali.

Dluhy už nemám

Zatímco výroba snímku stála dvacet milionů, tržby v kinech byly sotva deset milionů. Aby se režisér zbavil dluhů, musel se dokonce rozloučit s luxusním domem, ve kterém bydlel. „Prodal jsem svoji nemovitost v Praze na Hanspaulce, takže dluhy už nemám," uvedl režisér pro časopis Rytmus života.

Aby toho nebylo málo, Adamec se nedávno rozešel s manželkou Janou. Problémy ve vztahu přitom partneři měli déle než tři roky. "Fungujeme spolu jako rodiče bez problému. To je vše, co k tom mohu říct," uvedla Adamcová před časem pro Expres. Manželé spolu mají syna a dceru, Adamec má ještě z předchozího vztahu tři dospělé děti.

Před pár lety si Jiří s Janou ještě rozuměli.

Související články