Smutnou zprávu hokejista oznámil na sociálních sítích. „Viggo Rohl Pastrnak 17. června 2021 – 23. června 2021. Shlíží na nás anděl a říkáme mu syn. Navždy tě budeme milovat. Respektujte prosím naše soukromí v těchto srdcervoucích časech,“ napsal na Instagram.

Pastrňákovi je teprve pětadvacet let. Útočník Boston Bruins se svého prvorozeného syna nemohl dočkat. Neúčastnil se ani mistrovství světa v Rize, aby mohl být nablízku své přítelkyni a následně u porodu.

Pastrňák měl syna se švédskou přítelkyní Rebeccou Rohlsson. „Nemůžeme se dočkat, až poznáme toho malého človíčka,“ zveřejnila u snímku na stejné sociální síti Rebecca ještě před porodem. „Pasta junior je na cestě,“ prozradil pohlaví miminka dříve Pastrňák.

Proč šestidenní chlapec zemřel, není jasné. Hokejista na svém profilu zveřejnil černobílou fotografii, na které lze vidět drobounké dětské nožičky. Bolest, kterou Pastrňák s přítelkyní momentálně prožívají, je jistě nepopsatelná. Veřejnost vyjadřuje celé rodině Davida Pastrňáka nejhlubší soustrast.