Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Okolnosti smrti manželky Petra Vrány: Pátrání bylo ukončeno téměř po hodině

Petr Vrána
Petr Vrána
Zdroj: Profimedia
Petr Vrána

Tragická událost se stala u přehrady Slezská Harta, kde manželka Petra Vrány venčila psy. Když její štěně vběhlo na zamrzlou plochu, snažila se ho Lindsey Vrána zachránit. Led se pod ní však probořil, a mladá žena utonula. Pátrání bylo ukončeno po více než hodině, kdy bylo nalezeno tělo.

Po ženě nejprve pátraly záchranné složky jako po pohřešované. Po více než hodině hledání bylo nalezeno její tělo. Žena venčila u přehrady Slezská Harta štěně společně s dospělým psem. Mladší z nich však vběhl na zamrzlou plochu.

Manželka třineckého útočníka chtěla štěně nejspíše zachránit, a tak pro něj běžela. Led se však pod ní probořil, a mladá Lindsey Vrána se v ledové vodě utopila.

Led se pod ní propadl, když chtěla zachránit štěně

„S obrovským smutkem jsme přijali zprávu o tragickém úmrtí v rodině Petra Vrány. Nečekaná a tragická událost se odehrála za dosud nevyjasněných okolností. Klub s ohledem na soukromí hráče nebude zveřejňovat žádné další podrobnosti,“ potvrdil později samotný klub třineckých Ocelářů na Twitteru.

Kluby HC Oceláři Třinec a HC Verva Litvínov se kvůli nešťastné události rozhodly odložit zápas Tipsport extraligy.

„HC Oceláři Třinec a HC Verva Litvínov se dohodli na odložení zápasu 50. kola Tipsport extraligy ze závažných důvodů, které nyní klubu nepřísluší zveřejňovat. Společně teď hledají náhradní termín k dohrání zápasu,“ zní prvotní vyjádření klubu.

Okolnosti případu se dále vyšetřují

Tragickou událost potvrdila i policie. „Půl hodiny po poledni jsme přijali oznámení o pohřešované osobě, která se měla probořit ledem na Slezské Hartě v lokalitě obce Nová Pláň. Okamžitě bylo zahájeno pátrání za přítomnosti složek IZS, včetně vrtulníku,“ uvedla Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR.

„Policisté zjistili, že žena měla na led vstoupit poté, co na něj vběhlo štěně, které ještě s dalším, dospělým psem venčila. Pátrání bylo ukončeno po déle než hodině, když bylo nalezeno tělo pohřešované ženy. Okolnosti případu se dále vyšetřují,“ dodala. Informaci jako první přinesl portál Polar.cz.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky