Zapomenuté, "bezvýznamné" ženy, které si zaslouží nehynoucí respekt a obdiv

Více fotografií k článku:
11 fotografií

Když se řekne žena, většina z nás si představí krásnou načesanou dámičku, v zátěře, která z trouby vytahuje sotva dopečené sušenky. Ladně nožkou zavře dveře od trouby a rudé rty okusí ten skvost. Ne všechny ženy jsou ale stejné. Na světě bylo a je pár bojovnic, které se nebály vzít do ruky zbraň, osedlat si motorku, nebo dokonce vyletět do vesmíru. Podívejte se na jejich úchvatné příběhy. 

Žena v armádě už dneska nikoho nepřekvapí, prosazujeme přeci genderovou rovnost. Když mladou dívku oslovují víc zbraně než plotna, nikdo jí nemůže bránit v tom, aby si navlékla uniformu a vydala se na střelnici. Mnoha mužům vojačky dokonce připadají atraktivní! Ještě před necelými sto lety ale žena se zbraní v ruce vyvolávala rozpaky i vlny kritiky. Ve fotogalerii vám představujeme mladičké hrdinky, které jako jedny z prvních uštědřily předsudkům rázné kopance.

Je zcela jedno, jestli je vám sedmnáct, nebo sto let. Když je válka a někdo vám zaútočí na domov, budete se bránit. Mrkněte na fotku odvážné arménské babičky, která se v podobné tíživé situaci nezdráhala popadnout samopal, ačkoli už oslavila požehnané 106. narozeniny. Co myslíte, dokázala ubránit svůj dům? Prozradíme ve fotogalerii.

V naší přehlídce nechybějí ani dámy, které zlákaly mužské sporty. Mezi ně patří i motorismus. Někomu však silné motorky a závodní vozidla nestačí a nadchne se pro mnohem výkonnější stroje - třeba raketoplány. Valentinu Těreškovovou známe coby první ženu ve vesmíru, ale víte, která žena nasedla do rakety jako první matka od dětí? My ji známe a v naší přehlídce nesmí chybět.

A jestli přecejen dáváte přednost křehkých děvám, mrkněte na tuhle. Pravda, následující video je zcela z jiného soudku, nicméně potěší každého, komu z galerie ostrých žen naskočila husí kůže a potřebuje ujistit, že ještě pořád existují ženské, co rády nosí zástěru - a za určitých okolností si ji třeba před vámi i svléknou... 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek