Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Za Harry Potterem do Británie

Za Harry Potterem do Británie
Za Harry Potterem do Británie
Zdroj: VisitBritain
Prohlédněte si všechny fotografie (15)

Vzhledem k uvedení nového filmu Harry Potter a Relikvie smrti – 1. část do kin po celém světě se dá čekat, že se davy turistů opět rozrostou.

Všude ve světě lidé rádi jezdí na místa, kde se natáčely známé filmy. Česká televize například uvádí dokumentární seriál Kde bydlely princezny, v němž navštěvuje místa známá z pohádek. Samozřejmě pozadu nemůže zůstat ani Velká Británie, kam zase jezdí na toulačku fandové Harryho Pottera.
 
Hojně navštěvovaný je např. hrad Alnwick v hrabství Northumberland, který představuje exteriéry Bradavic. Od uvedení prvního dílu filmové série zaznamenal stodvacetiprocentní nárůst návštěvnosti.
 
Zdroj: VisitBritain
Glencoe
 
Slavné nástupiště 9 a ¾ najdete na londýnském nádraží King‘s Cross a oxfordská univerzitní kolej Christ Church je jedním z interiérů Bradavic. Po Harryho stopách se lze vydat i do Pavilonu plazů v Londýně, katedrály v Gloucesteru, opatství Lacock ve Wiltshiru nebo do Glencoe a Glenfinnanu ve Skotsku. 
 
Zdroj: VisitBritain
Glenfinnan
 
Desítky zákazníků denně navštíví také dnes již slavnou edinburskou kavárnu Buffet King, v níž spisovatelka prý psala svou první knihu o malém kouzelníkovi.
 
Zdroj: VisitBritain
Lacockské opatství
 
Podobně je tomu s ostatními místy. Návštěvnost katedrály v Gloucesteru se vyšplhala ze 192 tisíc turistů ročně na více než 290 tisíc. Lacockské opatství dnes navštíví dvojnásobek zájemců než před potterovskou mánií. A viadukt v Glenfinnanu očekává největší nápor v nadcházející sezoně. Dosud se mu pozvolna zvyšovala návštěvnost v průměru o dva tisíce turistů ročně.
 
Pokud byste se chtěli sami vypravit po stopách natáčení Harryho Pottera, můžete využít podrobné informace na stránkách Britské národní agentury na podporu turismu VisitBritain.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky