Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vyzkoušejte pivní turistiku

Česko je zemí piva, takže ať se rozjedete do kteréhokoliv koutu, vždy tam najdete místo, kde se vaří dobré pivo. Co takhle se vydat na návštěvu některého z pivovarů či se zúčastnit pivních slavností?

Zdroj: Thinstock Plzeň a Praha – pivní giganti

Při představování pivních tipů nelze na začátek opomenout dvě proslavená pivní centra, a to Plzeň a Prahu. V obou městech si milovníci pěnivého moku přijdou na své, protože se zde o něm mohou leccos zajímavého dozvědět, ale také jej pochopitelně ochutnat. Nabízí se tu jednak možnost navštívit velké pivovary - plzeňský Prazdroj či pražský Staropramen - a také zavítat do pivních muzeí. K dispozici je to plzeňské i několik pražských, jako příklad stojí za zmínku Pivní muzeum na Starém Městě nebo Pivovarský dům. Nemluvě o stovkách hospůdek, kde vám rádi natočí „tekutý chléb“, jak se pivu v Česku s oblibou přezdívá.

Stále častěji se o slovo hlásí menší pivovary. I v této oblasti má hlavní město co nabídnout. V areálu Břevnovského kláštera se nachází Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha, a tak si procházku do těchto míst můžete zpestřit tím, že v pivovarské prodejně či přilehlém klášterním šenku ochutnáte některý z místních speciálů, třeba tmavý Russian Imperial Stout (21 %) s chutí kvalitní hořké čokolády. V nově zbudovaném pivovaru Hostivař v městské části Praha 15 sází na pivo bez pasterizace a filtrování. Výsledkem je řada zajímavých piv - od cyklistické „osmičky“ až po „patnáctku“ se svěží vůní po citrusech a květinách.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU