Vyzkoušejte pivní turistiku

Česko je zemí piva, takže ať se rozjedete do kteréhokoliv koutu, vždy tam najdete místo, kde se vaří dobré pivo. Co takhle se vydat na návštěvu některého z pivovarů či se zúčastnit pivních slavností?

Plzeň a Praha – pivní giganti

Při představování pivních tipů nelze na začátek opomenout dvě proslavená pivní centra, a to Plzeň a Prahu. V obou městech si milovníci pěnivého moku přijdou na své, protože se zde o něm mohou leccos zajímavého dozvědět, ale také jej pochopitelně ochutnat. Nabízí se tu jednak možnost navštívit velké pivovary - plzeňský Prazdroj či pražský Staropramen - a také zavítat do pivních muzeí. K dispozici je to plzeňské i několik pražských, jako příklad stojí za zmínku Pivní muzeum na Starém Městě nebo Pivovarský dům. Nemluvě o stovkách hospůdek, kde vám rádi natočí „tekutý chléb“, jak se pivu v Česku s oblibou přezdívá.

Stále častěji se o slovo hlásí menší pivovary. I v této oblasti má hlavní město co nabídnout. V areálu Břevnovského kláštera se nachází Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha, a tak si procházku do těchto míst můžete zpestřit tím, že v pivovarské prodejně či přilehlém klášterním šenku ochutnáte některý z místních speciálů, třeba tmavý Russian Imperial Stout (21 %) s chutí kvalitní hořké čokolády. V nově zbudovaném pivovaru Hostivař v městské části Praha 15 sází na pivo bez pasterizace a filtrování. Výsledkem je řada zajímavých piv - od cyklistické „osmičky“ až po „patnáctku“ se svěží vůní po citrusech a květinách.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky