Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vypravte se na nákupy...po Evropě (2. díl)

Vypravte se na nákupy...po Evropě (2. díl)
Vypravte se na nákupy...po Evropě (2. díl)
Zdroj: www.Thinkstock.cz

Milujete nakupování a rády cestujete? Pak zkuste vyrazit za hranice naší země. Evropská velkoměsta nabízejí levnější a kvalitnější zboží. Kafe.cz má pro vás hned několik tipů. V druhém díle objevíte nákupní kouzlo Říma a Budapešti.

Diskutujte: Vyrážíte na nákupy raději za hranice, nebo si vystačíte spíš u nás?  

Itálie, Řím

Řím je módním městem a Římané dbají na to, aby vypadali dobře a hlavně elegantně za každých okolností. A právě od této poptávky se odvíjí nabídky italských kamenných obchodů a obchodních center. Řím je typický svými malými obchody, které jsou zaměřené vždy na jeden typ výrobku – třeba rukavice nebo klobouky.

Zdroj: www.Thinkstock.cz

Kafe.cz varuje:

  • Pozor! V Itálii můžete snadno narazit na imigranty prodávající padělky světoznámých značek, a to za vysoké ceny. Hlavně v Itálii je nakupování falzifikátů trestné a pokuta se může vyšplhat až k 1 000 euro.

Výjezd za módou

V Římě můžete najít obchody s oblečením pro Čechy cenově přístupným, ale také oblasti, kde najdete oblečení předních světových značek. Mezi takové čtvrtě patří Via Condotti – zde najdete značky jako je Gucci, Max Mara, Prada, Louis Vuitton nebo Valentino. Jsou to drahé obchody, jsou soustředěné přímo na ulicích a prodavači bývají někdy arogantní. Levněji nakoupíte třeba v oblasti Via del Corso. Dalšími nákupními místy s módou jsou Via Cola di Rienzo a okolí Via del Tritone. V Itálii není jednoduché sehnat oblečení ve velikostech větších než 44 a mezi nejdražší kousky patří oblečení pro děti. V obchodním domě Castel Romano situovaném nedaleko Říma najdete více než 100 značkových obchodů. Nejstarším nákupním centrem je Centro Commerciale Cinecitta Due.

Zdroj: www.Thinkstock.cz

Výjezd na trhy

Každé nedělní ráno na Porta Portese se otevírá prostorné tržiště, kde najdete opravdu všechno, na co si jenom pomyslíte. A to od oblečení přes různé umělecké výtvory až po zeleninu a ovoce. Rozhodně si zde vyberete a hlavně nasajete dokonalou italskou atmosféru včetně hlasitého pokřikování italských obchodníků. V oblastech okolo Říma najdete také bleší trhy plné různého umění nebo trhy otevřené hlavně v dopoledních hodinách, na kterých nakoupíte místní lahůdky, a to nejrůznější octy, lanýže a olivové oleje.

Zdroj: www.Thinkstock.cz

Maďarsko, Budapěšť

Budapešť je rájem pro všechny nákupů chtivé české občany. Výhodně se zde dá nakoupit opravdu všechno. Suvenýry, starožitnosti, oděvy, obuv, porcelán, lovecké a jezdecké potřeby, hudbu, potraviny a mnoho dalšího. Budapešť je městem Tokajského vína, klobásek a chilli papriček – a proto rozhodně během nákupů se na chvíli zastavte, nasajte atmosféru a posilněte se místními specialitami.

Zdroj: www.Thinkstock.cz

Tržnice vedou!

Trhy patří ke každodennímu životu rodilých obyvatel i návštěvníků Budapešti. Můžete na nich koupit všechno…suvenýry, potraviny a i vánoční dárky. Na Centrální tržnici na náměstí Fövám tér číslo 1 máte na výběr hlavně z jídla, salámů a vín. Budova tržnice vypadá jako nádraží, ale patří mezi nejoblíbenější nákupní místa s velkým výběrem. Kromě toho tady najdete kabelky, bižuterii i hračky. Jen pozor, v sobotu se prodává jen dopoledne a v neděli je zavřeno.
Pokud nemusíte na přelidněná místa, pak zkuste navštívit tržnici Rákoczi tér…sice není v tak pěkném prostředí, ale nebudete se muset prodírat masami lidí a nakoupíte zde víno, uzeniny, sýry, ovoce a zeleninu.

Zdroj: www.Thinkstock.cz

Obchodní domy i supermarkety!

Víno i dobré jídlo nakoupíte v každém menším supermarketu a za velmi podobné ceny jako u nás. Budapešť je sice městem bleších trhů, ale najdete tady i dost obchodních center s módou předních světových značek. Třeba v centru WestEbd u Nyugati Pályaudvar nebo v Arena Plaza. Milé dámy, věděly jste, že Maďaři vyrábí skvělé a nevšední šperky? Ty můžete koupit v obchůdku Insitu sídlícím na Muzeum krt. 7.  

Zdroj: www.Thinkstock.cz

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky