Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Výlet za Santa Clausem: Na skok na Severní pól

Zdroj: Profimedia.cz

Víte, kde žije Santa Claus? No přece ve finském Laponsku, ve vísce na polárním kruhu poblíž města Rovaniemi. Pojďte s námi navštívit jeho domov.

Vánoce se blíží a Santa Claus má plné ruce práce. Do Santa Village (vísky Santa Clause) míří každoročně kolem šesti set tisíc prosebných dopisů z celého světa a ani letos tomu nebude jinak. Děti si píší o dárky a Santa s pomocníky se jim snaží odpovídat.

Zdroj: Profimedia.cz  

Tip Kafe.cz

Santa pochází z tajemné hory

Santa Village je pro Santu Clause jakousi kanceláří. Staré pověsti totiž říkají, že doopravdy sídlí daleko za polárním kruhem v tajemné hoře Korvantunturi, která připomíná lidské ucho. V roce 1950 však polární kruh navštívila první dáma USA Eleanor Rooseveltová, jejíž pobyt odstartoval u města Rovaniemi výstavbu malé vesničky, budoucí Santa Village. Finové nelenili a bryskně přemístili chudáka Santu do nového sídla, které mimochodem leží u hlavní silnice do Laponska, a tak je pro turisty lehce dosažitelná. Netrvalo dlouho a do Santa Village zamířily první autokary a návštěvníci tu začali utrácet nemalé peníze.  

Třicet srubů pro turisty

Ať už je vysvětlení jakékoli, nic to nemění na faktu, že Santa Village je populárním místem. Ročně ho navštíví kolem půl milionu lidí, a to i z takových koutů světa jako je Nový Zéland nebo Tahiti. Vesnička se skládá ze třiceti srubů. V nejznámějším z nich se nachází pracovna Santy Clause, ve které se mimo jiné uskladňují tlusté šanony s dětskými přáními. V další plně vytížené budově úřaduje pošta. Sem směřují dopisy dětí, které si přejí panenky Barbie, mobilní telefony a další vymoženosti moderního hračkářského byznysu. Na dopisy odpovídají brigádníci a pomáhají i vojáci z finských základen.

Zdroj: Profimedia.cz  

Tip Kafe.cz

Přestěhovaný Santa? Proč ne!

Před Finy vyvstal další problém: Santa Claus je dobroděj, kterému vůbec nejde o peníze, ale o štěstí malých dětí. Jak ale vysvětlíme, že se klidně přestěhoval z letitého sídla v Korvantunturi tam, kde mu to sype nejvíce peněz? Pak se však Finům rozbřesklo a začali v turistické vesnici distribuovat letáky s alibistickým textem: Korvantunturi je mým privátním domovem, v němž uchovávám všechna vánoční tajemství. Musím se však setkávat s dětmi, a tak pracuji ve svém přechodném domově v Santa Village. Váš Santa Claus.  

Nejpilnější jsou Japonci

Nejpilnější dopisovatelé Santa Clause jsou přitom poněkud překvapivě Japonci. Posílají mu nejvíce dopisů a každý rok jich do vesničky přicestují desítky tisíc. Zuřivě si Santu Clause fotí, shánějí jeho podpis, nakupují trička a dokonce tu uzavírají sňatky.

  Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Projeďte se na saních!

Kromě Santovy kanceláře najdete v Santa Village rovněž prodejny suvenýrů, rýžoviště zlata, tržiště, a také kancelář, ve které si můžete zamluvit jízdu na saních tažených sobím spřežením. A také se tu vyskytuje pravý Santa Claus, kterého si můžete vyfotit. Samozřejmě za poplatek.  

Vydejte se za Santou přímo na Severní pól!

Kafe.cz přináší unikátní video přímo ze Santovy televize.

Informace na internetu:

  Zdroj: Profimedia.cz

Kafe.cz zjistilo:

Jak si objednat dopis od Santa Clause

Ať se nacházíte kdekoli na světě, můžete si objednat dopis přímo ze Severního pólu. Santa Claus jej doručí až k vám domů, s originální známkou i razítkem. Dozvíte se něco o jeho životě i o jeho pomocnících, samozřejmě v angličtině. A to vše za 6,95 liber. Objednat můžete přes internet na www.santagreeting.net.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Jste dobrá herečka?

Umíte před muži předstírat? Usnaňujete si svůj život různými triky, nebo se vždy prozradíte upřímným začervenáním?

Akční letáky