Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Video: Vyzkoušeli jsme elektromobil. Sledujte!

Zdroj:

Zásoby ropy docházejí - na co budeme jezdit za 20 let? Lidé z firmy ČEZ věří, že na jejich „šťávu“. Z Itálie proto dovezli elektromobil Fiat Fiorino, který jsme si půjčili k otestování.

Na tento vůz, který z běžného fiorina upravila italská firma Micro-Vett, jsme se dost těšili. Jde vlastně o první čistý elektromobil, jejž kdy Týdeník Květy testoval.

Výsledný dojem je ale trochu rozpačitý: auto se nám několikrát za jízdy z neznámých důvodů zastavilo. Nakonec odmítlo poslušnost úplně a muselo být odtaženo (příčiny poruchy nám ČEZ zatím nesdělil).

Dokud vůz jezdil, činil tak ovšem způsobem uspokojivým. V průběhu dne urazil rychlostí do 100 km/hod. trasu zhruba 80 kilometrů, aby se pak v noci osm hodin dobíjel.

Ovládání zůstalo téměř stejné jako u původního fiorina: z pětistupňové převodovky jsme však používali pouze trojku na rozjezd a pětku po dálnici. Displej na přístrojové desce ukazuje stav baterií, dojezd a momentální odběr energie. Při brzdění se díky rekuperaci baterie dobíjejí.

Jízdní vlastnosti jsou slušné, provoz vyjde zhruba na korunu za kilometr. Na běžné rodinné jezdění to ještě sice není, ale třeba pošťákům by se už asi vůz vyplatil...

Co a za kolik

FIAT FIORINO MICRO-VETT

MOTOR: výkon 30 kW

NEJVYŠŠÍ RYCHLOST: asi 100 km/hod.

DOJEZD: přibližně 100 km

DOBÍJENÍ BATERIÍ: 6 až 8 hodin

CENA: zhruba 750 000 Kč (u nás se ale vůz neprodává)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Legenda o sovích strážcích

Po adaptování a remakování drsných předloh se Zack Snyder překvapivě pustil do dětské látky. Podle prvních tří knih zvířecí fantasy série natočil…

Akční letáky