Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vídeň: Vánoce se blíží - tipy na nákupy (video)

Zdroj: Profimedia.cz

Rakouská metropole nabízí nespočet nákupních možností. Kam se vypravit a na co byste neměla zapomenout? Přinášíme vám ty nejlepší tipy.

Centrum města: Mariahilfer Strasse

Nejdelší nákupní třída ve Vídni měřící zhruba čtyři kilometry, je plná nejrůznějších obchodů a kaváren. Když se po revoluci otevřely hranice, Češi se na ni jezdili jen dívat – měla totiž pověst drahé ulice se zbožím, na které jsme zkrátka neměli. Dnes je tomu jinak – najdete zde desítky obchodů nám dobře známých značek se zbožím většinou za nižší ceny než u nás. Minout rozhodně nemůžete H&M, Mango, C&A, Orsay, Esprit, Zaru a mnohé další. Velký výběr nabízí i obchody s cédéčky a DVD, za slušné peníze můžete pořídit i elektroniku.

Tip Kafe.cz

Určitě nezapomeňte navštívit obchodní dům Gerngross, který se nachází na pravé straně Mariahilfer Strasse 42 - 48 (pokud po ní kráčíte směrem nahoru). V několikapatrovém obchodě vás čeká široký výběr oblečení pro dospělé i děti, spodního prádla, ale i elektroniky, domácích potřeb, obuvi, hraček, sportovního vybavení apod.

Více najdete na www.gerngross.at

 Mariahilfer Strasse

Kraj města: Nákupní centra

V jižní části Vídně najdete zdejší největší nákupní centrum s názvem Shopping Center Süd. Pokud se sem vydáte, určitě si vyhraďte dostatek času – čeká zde na vás totiž přes 200 obchodů, restaurací a kaváren. Vybírat můžete z opravdu širokého sortimentu zboží. A když vám dojdou peníze, bank je tu také dostatek. Jde totiž o jedno z největších nákupních center v Evropě!

Více na www.scs.at

Tip Kafe.cz

Menší, avšak při cestě z Česka snadněji dosažitelnější, je Shopping Center Nord. Najdete zde obchody s oblečením, obuv nebo velké potraviny. Výhodou je, že nemusíte projíždět centrem Vídně (nachází se na severní straně) a snadno zde zaparkujete na krytém parkovišti, které je pochopitelně zdarma.

Kafe.cz zjistilo:

Do Vídně ani do jiných měst v Rakousku se nikdy nevydávejte v neděli nebo o zdejších státních svátcích – pokud toužíte po nákupech. Je zde totiž téměř vše zavřeno. Pozor také na sobotní odpoledne, i tehdy se v centru města pravděpodobně setkáte se zavřenými obchody. Výjimku tvoří advent – v předvánočním čase má většina obchodů prodlouženou otvírací dobu.

Nákupy na trzích

Vánoční trhy Vídeň

Ve Vídni najdete několik různých trhů, které ke zdejšímu životu neodmyslitelně patří. Nečekejte ale žádnou vietnamskou tržnici! Největší a nejznámější je Naschmarkt, trh s delikatesami a nejrůznějšími pochutinami z celého světa. Nakupovat zde můžete každý den (opět s výjimkou neděle), ovšem stojí za to vypravit se sem v sobotu ráno. To totiž začíná slavný bleší trh s nejrůznějšími starožitnostmi, nábytkem, obrazy, vázami, porcelánem apod. Najdete zde veteš i kousky pro sběratele, a že je na co se dívat! Trh najdete v centru města, u divadla Theater an der Wien.

Tip Kafe.cz:

Samostatnou kapitolou jsou vánoční trhy ve Vídni, které se od těch našich značně liší a probíhají přibližně od začátku prosince do Vánoc. Najdete nádherné vánoční zboží, ozdoby, výrobky ze dřeva, hračky, pamlsky a mnohé další. Za ochutnání stojí zdejší skvělý punč v mnoha variantách!

Vídeň - plno dalších lákadel


 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky