Masožravé rostliny na severní Moravě.

Chybí Vám letní počasí, vůně květin a zpěv ptáků? Tak si vyjeďte s rodinou na výlet do Tropické zahrady, která se nachází na severozápadním svahu pod hradem Hukvaldy. Dětem tak můžete názorně ukázat řadu tropických rostlin, které v přírodě neuvidí: například pomerančovník, citroník, ananasovník, banánovník, olivovník, fíkovník, kávovník, granátovník, skořicovník, mangovník, kiwi, datlovník ad. Těšit se můžete i na bonsaje, orchideje, kaktusy, sukulenty či bambusy, nebo kaštanovník jedlý. A děti určitě nadchnou masožravé rostliny!

Na skok i do Japonska

Rostliny i některá teplomilující zvířata jsou umístěna ve třech sklenících, jenž jsou rozděleny na část pro subtropické a pro tropické rostliny. V roce 2000 byl aréal Tropicu rozšířen o japonskou zahradu na ploše 360 metrů. Celou atmosféru v duchu Dálného východu zakončuje oborní zeď patřící k hradu Hukvaldy. Uprostřed dřevěného altánku si na lavičce v klidu odpočinete a za zvuku zvonkohry se můžete oddávat a příjemné relaxaci. Navíc obklopeni nádhernými bonsajemi, bambusy, schizandrami, ginkgo bilobou, japonskými javory, sakurami, korejskými jedlemi, vodními a bahenními rostlinami, lekníny, muchovníky atd. Na skok tak vezmete děti i do Japonska!

Puma i mluvící papoušci

Nejsou to ale zdaleka jen rostliny, na které se s dětmi můžete těšit. V zahradě totiž najdete spoustu cizokrajných zvířat. Čeká na vás samec pumy, jenž je součástí zahrady už od počátku spolu s krokodýlem a pštrosem. Velkou zábavu si užijete s mluvícími papoušky. Ve venkovní voliéře pak spatříte čtyři druhy okrasných holubů. A potkáte i králíky zakrslé a želvy nádherné. V roce 2007 byla zahrada obohacena o další přírůstek – do nejstaršího tropického skleníku byla zabudována terária pro plazy přímo do nové umělé skály. A tak na vás zde čeká leguán, chameleón, bazilišek, škorpión či sklípkan.

Vzpomeňte si na Janáčka!

Celý komplex působí uklidňujícím dojmem, vychází z něj teplo domova a právě v tom se skrývá to kouzlo. K dokonalosti iluze přispívají poskakující kozy africké mezi bažanty a opodál vše tiše pozorující pán domu – pes vlčák. Pokud se chystáte na severní Moravu, nepřipravte se o exkluzivní zážitek, který si pro vás připravili tvůrci exotické zahrady. Po příjemné procházce si můžete zajít na Hukvaldské točené pivo či jinou specialitu do místní proslulé hospůdky, mezi jejíž časté hosty patřil i sám hukvaldský rodák Leoš Janáček…

Odkazy na internetu

Tipy na cestu přináší Kafe.cz

Pokud se vydáte do parku Tropic, nezapomeňte s rodinou navštívit i další zajímavosti v Hukvaldech. A že jich není málo! Jedná se totiž o rodné město Leoše Janáčka, a tak zde samozřejmě najdete jeho památník. Za návštěvu stojí také zámek, který sloužil jako lovecký letohrádek a hrad, který je jedním z největších na Moravě. Nevynechejte návštěvu hukvaldské pekárny! Z jedenácti druhů vynikajících koláčů si určitě vybere celá rodina.