Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vánoční trhy: kam na ně (video)

Zdroj: Profimedia.cz

Od konce listopadu do Vánoc či do začátku nového roku, můžete po celé republice zažít nádhernou atmosféru na vánočních trzích.

Po setmění vás čeká nádherný pohled na rozsvícený stromeček, spousta ozdob, světélek, stánků a samozřejmě dobrého jídla a pití. Kam se tedy letos stojí za to vypravit?

Praha

Kde: Staroměstské a Václavské náměstí

Kdy: Denně až do 3. ledna 2010 (Staroměstské náměstí), či do 10. ledna 2010 (Václavské náměstí). Otevřeno je od 9 do 19 hodin, o víkendu do 20 hodin, občerstvení i do půlnoci.

Co zde uvidíte: V hlavním městě probíhají již tradičně největší trhy u nás. V letošním roce mají připomínat staročeské tradice a přinést nádech lidových Vánoc. A tak na návštěvníky čekají desítky stánků se spoustou suvenýrů, ozdob, svícnů, jmelí či svíček – vše výhradně s vánoční tématikou. Děti se mohou těšit na již tradiční Staroměstskou dílničku a na všechny návštěvníky potom bohatý doprovodný program, ve kterém se představí nejrůznější soubory od nás i ze zahraničí. Za poslech určitě stojí tradičních koledy v podání dětských sborů. Nádherně nazdobená náměstí včetně překrásného stromu určitě stojí za návštěvu.

Vánoční strom: Letošní vánoční strom pochází z Vrchlabí a jde o sedmdesátiletý smrk, který má výšku přes dvacet metrů.

Informace a program akcí: http://www.taiko.cz/vanocni_trhy/

Chcete vidět, jak to vypadá v Praze? Podívejte se na video!

Brno

Kde: Náměstí Svobody a Zelný trh, akce probíhají i na Moravském náměstí a Staré radnici

Kdy: Denně do 24. 12. 2009 od 9 do cca 21 hodin.

Co zde uvidíte: Několik posledních let si Brňané mohli nechat o krásných vánočních trzích jen zdát – stánky totiž místo ozdob a dárečků zaplavili vietnamští obchodníci s pyžamy, podprsenkami a záclonami. Letos je však všechno jinak, a tak konečně stojí za to do Brna na trhy přijet. Na Náměstí Svobody a Zelném trhu na vás totiž dýchne ta pravá sváteční atmosféra. Čekají na vás svíčky, vkusné dárky, výrobky z kůže, koření, keramika, stejně jako výborný svařák, či Svoboďáček. Ještě lepší atmosféru mají stánky na Zelném trhu, které jsou pojaty v duchu tradičních řemesel. A tak můžete nakoupit u krasobarvíře, dráteníka, hrnčíře a dalších – a aby bylo vše dokonalé, musí se zde samozřejmě prodávat v kostýmech! Když k tomu připočtete kolotoč či vláček pro děti a doprovodný program, vyjde vám Brno jako skvělý tip na výlet pro celou rodinu.

Vánoční strom: Strom z Bílovických lesů si Brňané měli možnost vybrat sami internetovým hlasováním. Strom je krásně rostlý i zdobený, avšak má pouhých dvanáct metrů…

Informace a program akcí: http://www.augle.cz/vanocni-trhy

Chcete vidět, jak to v Brně vypadá? Podívejte se na video!

Karlovy Vary

Kde: náměstí Milady Horákové, ulice TGM, Dr. Bechera, Zeyerova a Jugoslávská

Kdy: Denně do 23. 12. 2009, hlavní doprovodný program probíhá každou adventní neděli

Co zde uvidíte: I když karlovarské trhy nejsou tak bohaté jako v Praze a v Brně, určitě stojí za návštěvu, a to především o některé z adventních nedělí, kdy na všechny čeká bohatý doprovodný program a slavnostní zapálení svíčky na adventním věnci. Na stáncích uvidíte ukázky vánočních tradic a zakoupit zde můžete i drobné dárky.

Informace a program akcí: http://www.mmkv.cz/index.asp?menu=1&record=13320

Olomouc

Kde: Horní náměstí

Kdy: denně do 26. 12. 2009

Co zde uvidíte: Více než sto dvacet dřevěných stánků s nejrůznějším vánočním zbožím, grilované speciality a další dobroty – to vše na vás čeká na Horním náměstí v Olomouci. Pro děti bude připravený kolotoč či živý betlém a pro všechny potom zajímavý doprovodný program, ve kterém nebudou chybět ani nejrůznější divadelní představení či Robbie Williams Revival.

Informace a program akcí: http://spqo.cz/content/vánoční-trhy-2009

Trh, Vánoce

Plzeň

Kde: náměstí Republiky

Kdy: denně až do 23. 12. 2009 od 9 hodin

Co zde uvidíte: Tradiční vánoční atmosféru nabídnou i plzeňské trhy na náměstí Republiky. Na spoustě stánků na vás čekají klasické řemeslné výrobky – jako jsou košíky, keramika, dřevěné hračky, či šperky. Chybět nebude ani nejrůznější občerstvení. Plzeňské trhy jako každý rok nabídnou zajímavý doprovodný program, a tak se můžete těšit na historický šerm či na Evu Melicharovou s kapelou. Neobvyklou akcí, kterou v jiných městech nenajdete, je Největší hromadné zpívání koled v Čechách, které proběhlo tuto středu. Atmosféra plzeňských trhů však stojí za návštěvu kdykoli.

Informace a program akcí: http://www.regionplzen.cz/kultura/detail.asp?kod=50492&id_akce=62298 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Co víte o Vánocích? Otestujte se...

Víte o Vánocích všechno nebo patříte mezi ty, kteří si vesele užívají volných dnů, ale tradice a zvyky je vůbec nezajímají? Otestujte, ať víte, jak…

Akční letáky