Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

„Ujeté“ hračky našich dětí: Umělá prsa a kojení, rozjetá zvířátka, smraďoši...

<p>„Přejetá zvířátka“  vyvolala rozruch. U nás se ale moc neprodávala</p>
<p>„Přejetá zvířátka“ vyvolala rozruch. U nás se ale moc neprodávala</p>
Zdroj:

„Nakoj panenku“ nebo „Ohol Kena“ vybízejí některé současné hračky holčičky (případně i chlapce). A to je ještě slabý odvar.

Na trhu jsou strašidelné panenky i figurky, u nichž se radí: „Stačí jen strčit prst do slizkého nosu a vytáhnout nudlové překvapení.“ Je to normální? Je to vhodné? Jaké hračky dnes vůbec letí?

Aktuálně se diskutuje nad panenkou simulující kojení. Hračka nese podtitul The World’s First Breastfeeding Baby Doll (první kojící panenka na světě) a podle návodu je třeba připnout si speciální podprsenku s kytičkou místo bradavky, přiložit k ní panenku, „nakojit“ ji a poté nechat přes rameno říhnout.

Stojí 89 dolarů (v přepočtu asi 1 500 Kč) a je k dostání jako chlapeček, holčička či dokonce černoušek. Nejprve se začala prodávat ve Španělsku a poté zaplavila Spojené státy.

Je trendy, od flašky se ustupuje!

To, že miminko na hraní „něco“ dělá, není nic převratného. Už dlouho existují panenky, které mlaskají, chodí, pláčou a dokonce čurají.

Tato vlastně jen papá - jako většina podobných panenek. Takže co. Jenže podle reakcí některých rodičů je už za hranicí vkusu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky