Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tv tipy: TOP filmy na víkend

Tv tipy: TOP filmy na víkend
Tv tipy: TOP filmy na víkend
Zdroj: oficiální zdroje

Počasí v sobotu a neděli má být většinou zakaboněné, čeká nás sníh i déšť, tedy klasická šedá tvář zimy. Ideální proto bude uvařit si třeba horkou čokoládu a zasednout k dobrému filmu. Máme pro vás to nejlepší z televizního programu.

10 000 př. n. l.

Dobrodružství

Nova, pátek 15. 2. od 20:20

Krásná dívka osudově vstoupí do života mladého lovce horského kmene Jagalů. Když do vesnice vtrhnou neznámí nájezdníci a jeho milovanou dívku unesou, neohrožený mladík se společně s tlupou odvážných lovců vydá po jejich stopách. Odhodláni jít třeba až na konec světa se nedobrovolní hrdinové musí utkat se šavlozubými tygry, prehistorickými stvůrami i sami se sebou.

Názor Kafe.cz

Pokud máte rádi speciální efekty a dobrodružství, je tenhle film vaší trefou do černého.

Zdroj: oficiální zdroje

Sexy 40

Komedie

Nova, sobota 16. 2. od 20:20  

Sandy (Catherine Zeta-Jones, 40) je šťastně vdaná, s manželem vychovává dvě děti a v životě jí nic nechybí. Jednoho dne je však donucena se ze svého dokonalého života probudit. Odhalí totiž manželovu nevěru a záletnictví mu odmítá odpustit. Následuje rozvod a stěhování, ale hlavně psychicky se přes všechno dostat. Po nějaké době je čas začít randit a sexy čtyřicátnice si hned na mušku vezme pětadvacetiletého mladíka Arama (Justin Bartha, 32).

Názor Kafe.cz

Příjemná komedie s nádhernou herečkou v hlavní roli stojí za vidění.

Zdroj: oficiální zdroje

Fotr je lotr

Komedie

Nova, sobota 16. 2. od 22:05

Greg Focker (Ben Stiller) je až po uši zamilován do Pam, a tak když přijde svatební oznámení od dívčiny mladší sestry, je připraven poznat celou rodinu své vyvolené a požádat rodiče o ruku. Zdánlivě banální situace, kdy se obě strany snaží za každou cenu vytvořit o sobě ten nejlepší dojem. Pamelin otec Jack (Robert De Niro), někdejší agent CIA, od přírody nedůvěřivý a podezíravý, má ovšem mnohem lepší výchozí pozici. Je na domácí půdě a zásadně mu pro jeho prvorozenou nikdo není dost dobrý. Natož hoch, který nemá kladný vztah ke kočkám, ztratil mu čtyřnohého miláčka a chtěl ho trapně nahradit jiným z útulku, je zaměstnán v nemocnici jako zdravotní "bratr", detektor lži na něj prozradil, že dobře ví, co jsou to pornofilmy, a ještě ke všemu má tak směšné a nemožné příjmení. Gregovi se navíc daří skutečně mistrovsky šlapat v porcelánu a nechávat za sebou spoušť a poušť. V jednu chvíli už to vypadá, že Pam si s ním své ano nikdy neřekne.

Názor Kafe.cz

Naprosto dokonalá komedie ad začátku až do konce.

Naše oblíbené pasáže:

  • To, jak Greg vypráví, že v dětsví dojil kočky.
  • Rozbitá urna a kočkou znesvědcený popel Jackovy zesnulé matky.
  • Hádka s letuškou končící vyvedením Grega z letadla.

Zdroj: oficiální zdroje

Andělská tvář

Historický film

Nova, neděle 17. 2. od 14:40

Francie, polovina 19. století. Kostelní zvony bijí na poplach, hoří klášter. Ve zmatku, který tu nastal, zahlédne náhodný jezdec dívku v okně prvního patra. Oheň jí odřízl cestu, a tak bez váhání skočí do nabídnuté náruče. Tvář svého zachránce ani nezná. Ten si však odnesl její medailónek. O dva roky později. Na zámku Mornay žijí dva nevlastní bratři. Dědic titulu a majetku, aristokraticky jemný Raoul, a Filip, neurvalý, nespolečenský muž se špatnou pověstí. Právě sem, na zámecký ples, přivádí paní Collierová dceru Charlottu, nesmělou a nezkušenou klášterní schovanku, aby "udělala partii", protože jejich finanční situace se po smrti manžela stala neudržitelnou. Stane se, v co nedoufala ani jedna z nich. Do měsíce je z Charlotty Raoulova žena a paní na Mornay. Láska jí nasadila růžové brýle, a tak dlouho po svém příchodu nevidí a neslyší to, co si nikdo na zámku netroufne vyslovit nahlas. Charlotta zoufale hledá pravdu a odhalená tajemství přinášejí nečekané rozuzlení...

Názor Kafe.cz

Velmi strhující, dramatický místy až hororový příběh, který se nám líbí. Kupodivu musíme konstatovat, že Jirka Pomeje je tady proklatě sexy.

Zdroj: oficiální zdroje

Výměna

Thriller

Prima family, neděle 17. 2. od 20:15

Los Angeles, březen 1928. Je svěží sobotní ráno a v útulném domku na předměstí se svobodná matka Christine Collins (Angelina Jolie) před odchodem do práce loučí se svým devítiletým synem Walterem. Netuší, že ho možná vidí naposledy. Po návratu z práce totiž čelí asi největší noční můře každého rodiče - zmizení dítěte. Navzdory usilovnému pátrání státních orgánů se nepodaří zachytit jedinou stopu ztraceného chlapce. Uběhne pět měsíců a najednou, jako blesk z čistého nebe, udeří šťastná novina. Walter se našel a losangeleská policie, která si potřebuje napravit pošramocenou pověst, zaviněnou četnými skandály, ho s velkou pompou před zraky novinářů předává přešťastné matce. Moment nadšení záhy vystřídá další vlna zoufalství. Nalezený chlapec není její Walter. Policie, která nechce přijít o kladné body, ale trvá na tom, že nalezenec je pohřešovaný Walter Collins a matčiny protesty vysvětluje neskutečnou psychickou zátěží. Stejně bohorovně odmítá i evidentní důkazy svědčící ve prospěch její teorie. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci a Christine se pustí do boje za svou pravdu s takovou vehemencí, že začne být nepohodlná. Zatímco ona chce jen najít svého pravého syna, ti, kteří by jí měli pomáhat a chránit, dělají vše proto, aby ji umlčeli. Třeba i navždy.

Názor Kafe.cz

Film neznáme, ale určitě se na něj chceme podívat.

Zdroj: oficiální zdroje  

Na co budu o víkendu koukat já

Katka Plandorová, editorka Kafe.cz

Zdroj: archiv pořadů (Nova, Prima, CT, Barandov)

Vítejte doma (Prima Cool, sobota v 7:40) 
Miluju tenhle pořad a byť už ho po x-té reprízují, koukám na něj každý týden. Jinak, kdo neví, o co jde: tým designérů si vždy vybere jednu americkou rodinku (dle mého názoru často poněkud línou) a postaví jim barák jako hrad a oni pak jen koukají a pláčou a děkují.

Sexy 40 (Nova, sobota ve 20:20) 
Mám moc ráda Catherine Zeta-Jones ať už v Zorovi, nebo v pohodovce o lásce a o vaření s názvem Koření života. Sexy čtyřicítku jsem ještě neviděla (myslím samosebou film), takže se těším!

Fotr je lotr (Nova, sobota ve 22:05)
Tahle komedie patří tutuvě mezi mých top 10 nejoblíbenějších. Poprvé jsem ji viděla před lety, na videu v autobuse, cestou z dovolené. V sobotu večer mě nikdo nedostane od televize! :-)

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky