Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

TV tipy televize Barrandov 10. - 16. 8.

Zdroj: TV Barrandov

Nová televize Barrandov, příjemné zpestření naší programové nabídky, nám i tento týden nachystala mnoho zajímavých pořadů. Které to jsou? Jako každé pondělí, dozvíte se to zde...

Pondělí

Mají majetek, o kterém může běžný člověk pouze snít. Zavítejte na návštěvu k největším boháčům a poznejte jejich životní styl. V sedmé epizodě amerického dokumentu Evropští boháči uvidíte báječný život lidí, kteří si na své miliony vydělali poctivou dřinou. Tip TV Barrandov představí pohádkový svět mocných. Sledujte ho od sedmé hodiny večerní.

Francois je úspěšným obchodníkem se starožitnostmi ve středních letech. Vede báječný život, ale ve skutečnosti ho nikdo nemá rád. Přijímá bláznivou sázku a rozhodne se najít nejlepšího přítele. To však není tak jednoduchý úkol, jak se na první pohled může zdát. Francouzskou komedii Můj nejlepší přítel sledujte dnes od 20:05 na Barrandově.

Hendrik Verwoerd byl premiérem Jihoafrické republiky. Často bývá označován za architekta apartheidu. V roce 1960 zázračně přežil první pokus o atentát. O šest let později již tolik štěstí neměl. Britský dokument Atentáty na objednávku sledujte deset minut před desátou hodinou večerní.

Úterý

Poznejte složitou cestu, kterou spojenci urazili z pláží Normandie až ke konečné porážce Třetí říše. Britský dokument Den D - Cesta k Berlínu je směsí archivních záběrů skutečných bojů a výpovědí pamětníků. Třetí a závěrečná epizoda se věnuje zoufalým bojům německých vojáků proti obrovské přesile spojeneckých sil. Sledujte ji od sedmé hodiny večerní.

Klinický psycholog Tony Hill spolupracuje s policií na odhalování sériových vrahů. Řeší zdánlivě neřešitelné případy a jedinou jeho jistotou zůstává, že vrah bude vraždit do doby, než bude zastaven. Další epizoda britského krimi seriálu Profil vraha začíná pět minut po osmé hodině večerní. Tony Hill cestuje do Texasu, aby sestavil profil válečného veterána z Iráku, který údajně vyvraždil celou svou rodinu. Vyhlášený expert je však přesvědčen o jeho nevinně a stane se nepohodlným.

Speciální jednotka MPU je zaměřena na pátrání po pohřešovaných osobách. S každou minutou se šance na jejich nalezení snižuje. Policisté proto pracují pod obrovským časovým tlakem a s vědomím, že lidský život závisí na jejich schopnostech. První epizodu druhé série belgického krimi seriálu Pohřešování sledujte ve 21:45. Inspektor Sibelius hledá svou vlastní dceru a zjišťuje, že o ní mnohé neví.

Parta protagonistů úspěšné stand-up série „Na stojáka“ se vrací ve zcela nové roli. Konečně je tu vpravdě nezávislá televize se zdravým nadhledem i podhledem. Sonda do mezilidských vztahů vás zavede na autobusovou zastávku! Poznáte moudrost nejstarší ženy světa. Vaše oblíbená Koko TV začne vysílat ve 22:50.

Středa

V kritických okamžicích dokážeme překonat vlastní limity. Vůle člověka k životu může být neuvěřitelně silná. Britský dokumentární seriál Přežít vznikl na základě skutečných příběhů. V sedm hodin večer sledujte příběh čtyř podnikatelů, kteří po pádu letadla bojují o holé přežití uprostřed džungle.

Corinna a Michael tvoří pár již šestnáct let. Spolu provozují prosperující restauraci. Čelí partnerské krizi a hledají řešení. Použití zázračného koření na první pohled nemůže nic zkazit, ale realita je úplně jiná. Německý romantický film Recept na lásku sledujte dnes od 20:05 na Barrandově.

Poznejte proces vyšetřování zločinu od samého začátku po jeho konec. Různé případy mají vždy stejné hlavní aktéry, kterými jsou vrah a jeho oběť. Australský dokumentární seriál Soudní vyšetřovatelé byl natočen na základě skutečných příběhů. Ve 21:45 si nenechte ujít tip TV Barrandov. Vyšetřovatelé musí dokázat, že smrt mladého muže byla chladnokrevnou vraždou a ne nutnou sebeobranou.

Čtvrtek

Nigel Marven podstupuje imaginární cestu časem a představuje dávno vyhynulé živočišné druhy. Britský dokumentární cyklus Prehistorický park je volným pokračováním úspěšného Putování s dinosaury. V šesté epizodě se Nigel vydává na výpravu do dávné minulosti, aby přivedl největšího obojživelníka planety. Tip TV Barrandov sledujte od sedmé hodiny večerní.

Dvanáct hraných filmů, které byly inspirovány skutečnými a velmi tragickými událostmi. Osmá epizoda se věnuje životnímu příběhu Davida a Dáši, kteří mají vážné podezření, že jim v porodnici vyměnili dítě. Žít v nejistotě nebo zjistit krutou pravdu? Slovenský seriál Ako som přežil je tipem TV Barrandov a začíná pět minut po osmé hodině večerní.

Speciální jednotka MPU je zaměřena na pátrání po pohřešovaných osobách. S každou minutou se šance na jejich nalezení snižuje. Policisté proto pracují pod obrovským časovým tlakem a s vědomím, že lidský život závisí na jejich schopnostech. Druhá epizoda druhé série belgického krimi seriálu Pohřešování začíná v devět hodin večer. Policisté pátrají po dvou šestnáctiletých dívkách, které se ztratily na rockovém koncertu.

Policisté z komediálního seriálu Profesionálové se jen nepatrně liší od těch skutečných. Své případy řeší pomocí netradičních vyšetřovacích metod a postupů, ale vždy s úspěchem. Pět minut před desátou večerní se o tom můžete sami přesvědčit.

Pátek

Každá minuta je neskutečně důležitá! Může rozhodnout o životě či smrti uneseného. Speciální jednotka rotterdamské policie se o tom nejednou přesvědčila. Sledujte jejich případy dle skutečných událostí v nizozemském krimi seriálu Zmizeli beze stopy III. Osmou epizodu nazvanou Zmizelá psychiatrička sledujte od sedmé hodiny večerní.

Hledáte inspiraci pro víkendové vaření? Britský life- style dokument Gurmáni na cestách je ta správná volba. David a Simon nejsou profesionální kuchaři. Jednoduše vaří s láskou a jedí s chutí. Se svými motorkami se tentokrát vydali do Maroka vyzkoušet místní speciality. Začátek je ve 20:05.

Páteční večer pokračuje ve znamení české komedie pod taktovkou režiséra A. Moskalyka. Pro plánovité rození paterčat bude nutno zřídit zvláštní instituci v čele s prověřeným a všeho schopným vedením. V hlavních rolích D. Syslová, O. Vlach, V. Chramostová a další. Snímek Délka polibku devadesát začíná ve 20:40.

O lásce a stáří, nemoci, smrti a starostech všedního dne vypráví s humorným nádechem český film Prodloužený čas. V hlavní roli exceluje Miloš Kopecký coby roztržitý stárnoucí profesor dějin. Na sklonku života se ožení se mladou milenkou, dopíše knihu a stihne ještě naštvat své nadřízené. Začátek filmu je ve 22:15 na Barrandově.

Sobota

Prostřednictvím francouzského dokumentu Svět křížem krážem se vydejte na cestu kolem světa. Čeká na vás 52 míst, která představí světově proslulí novináři. V 08:45 poznejte africký kontinent. Dnes se budeme toulat po Keňi a Tanzánii.

Toužíte proměnit váš pokrm v umělecké dílo? Nechte se inspirovat světově proslulým kuchařem Billem Grangerem. I z jednoduchých receptů a dostupných ingrediencí lze mít nevšední kulinářský prožitek. V 11:40 se o tom díky pořadu Vaříme s Billem můžete přesvědčit.

Odpoledne si zavzpomínáte na středoškolská léta u klasického českého seriálu Zkoušky z dospělosti. První lásky a jiné třídní aktivity dnes půjdou stranou. Od 15:50 totiž začínají maturity v závěrečném dílu seriálu.

V sobotní večer vás navštíví starý známý, Velký blondýn s černou botou. Pierre Richard v jedné ze svých nezapomenutelných komedií. Sledujte proměnu vynikajícího houslisty na chladnokrevného agenta tajné služby od 20:05.

Vaše bránice si s TV Barrandov i nadále neodpočine. Australský zábavný tým Comedy Inc. vás přesvědčí, že jim není nic svaté a nikdo před nimi není v bezpečí. Legraci, provokaci, parodii a vtipné reklamy sledujte v pořadu Parodie komedie. Začátek pořadu od 21:45 na TV Barrandov.

Hvězdně obsazenou kanadsko-americkou komedii z prostředí hollywoodu sledujte ve 22:10. Zkrachovalý producent se pokouší o comeback mezi elitu, ovšem z natáčení nového filmu mu unesou hlavního hrdinu. Rozhodne se tedy improvizovat a natočí scénář svého synovce, který ani nečetl. Nejspíše ho nikdo nikdy nečetl... . Ve snímku Kšeft hrají W. H. Macy, Meg Ryan a LL Cool.

Neděle

Vypravte se po ránu na expedici po džunglích Tanzanie. Přivítá nás místní Šimpanzí rodinka. Díky ní budeme moci poznat život živočicha natolik podobného nám lidem. Návštěva mezi šimpanzi začíná od 08:50.

Hledáte nápad pro nedělní oběd? Nechte se inspirovat světově proslulým kuchařem Billem Grangerem. Jednoduché recepty, dostupné suroviny a jedinečný výsledek. Přesně to na vás čeká v pravé poledne v pořadu Vaříme s Billem.

Víkendové odpoledne na Barrandově přináší první díl klasiky českého kriminálního žánru. Členové pražské „mordparty“ pod vedením policejního rady Vacátka jsou zpět v akci. Dnes na scéně zločinu zamotá hlavy těžko objasnitelná vražda. Hříšní lidé města pražského začínají v 16:10.

V roce 2001 cestovali dva mladí angličtí turisté po Austrálii v upravené dodávce. Jednoho večera je zastavil neznámý muž v autě a dovolená se změnila v horror. Mladého muže zabil a jeho dívku unesl. Naštěstí se jí podařilo utéct a teď musí vybojovat spravedlnost pro pachatele. Příběhy podle skutečné události pokračují na Barrandově i tuto neděli od 20:05 snímkem Oběť a vrah.

Být chudým aristokratem žijícím ve zchátralé tvrzi není jistě nic příjemného. Veselá parta kolem Ivana Mládka i tak nešetří humorem. Osmou epizodu úspěšné konverzační komedie Cyranův ostrov sledujte ve 21:55. Dnes mezi naše známé zavítá návštěva z Východu.

Jan Saudek je úspěšný, osobitý a kontroverzní muž. Talkshow Jana Saudka je stejná jako její moderátor. Hosty jedinečné talkshow budou Eva Aichmajerová, Ondřej Pivec a Igor Chaun. Jan Saudek začíná vyprávět a zpovídat ve 22:30.

Více informací na www.barrandov.tv

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky