Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

TV tipy: Kreslené seriály na obrazovce (zn. pro dospělé)

TV tipy: Kreslené filmy na obrazovce (zn. pro dospělé)
TV tipy: Kreslené filmy na obrazovce (zn. pro dospělé)
Zdroj: Google a archiv tv pořadů

Kreslené seriály plné humoru, nadsázky a ironie milují lidé na celém světě a tvůrci jen stěží stačí vyrábět nové série. Představujeme vám pět nejoblíbenějších "cartoonů" na televizní obrazovce.

Simpsonovi

Prima cool, každý den od 18:30 

Simpsonovi (angl. The Simpsons) je americký animovaný seriál vytvořený režisérem Mattem Groeningem v produkci Jamese L. Brookse pro televizi FOX. Simpsonovi jsou nejdéle vysílaným animovaným seriálem v historii americké televize, seriál má aktuálně 24 sérií a 19. února 2012 byla odvysílána jubilejní 500. epizoda. Poprvé se Simpsonovi na televizních obrazovkách objevili 19. dubna roku 1987, ovšem ne jako dvaadvacetiminutový seriál, ale jako dvouminutový skeč v Show Tracey Ullmanové, kterou tehdy vysílala americká televizní stanice Fox.

Poté vznikl 17. prosince 1989 první díl řádných dvacetiminutových epizod s názvem Vánoce u Simpsonových, seriál měl obrovský úspěch, a tak byl přesunut do hlavního vysílacího času.

Základní koncept Simpsonů vymyslel jejich tvůrce Matt Groening během patnácti minut, kdy seděl v čekárně u producenta Jamese L. Brookse, kterému měl dát námět na animovaný seriál. Groening původně uvažoval, aby byl seriál podle jeho komiksových stripů Life in Hell, pak ho napadl námět na Simpsonovy, jako na nefunkční rodinu

Při volbě jmen mnoha postav seriálu se nechal Matt Groening inspirovat svým nejbližším okolím:

  • Homer Simpson – Homer Groening (otec Matta Groeninga a jeden z jeho synů),
  • Marge Simpsonová – Margaret Groeningová (jeho matka), i když simpsonovská Marge se jmenuje Marjorie,
  • Líza Simpsonová – Lisa Groeningová (jeho sestra),
  • Maggie Simpsonová – Maggie Groeningová (další z jeho sester),
  • Bart Simpson – syn (anagram slova brat - spratek) – Bart patrně ztvárňuje Groeninga samotného.

Základní rodinu Simpsonových tvoří rodiče Homer Simpson a Marge Simpsonová, děti Bart, Líza a Maggie, pes Spasitel a kočka Sněhulka II., která však nešťastně zemřela v díle Já, robot (15. série). Líza si našla novou kočku Sněhulku III., která se jí nešťastně utopila v akváriu, i čtvrtá Lízina kočka Coltrane zemřela, tentokrát vyskočila z otevřeného okna, až pátá kočka, kterou Líza pojmenovala opět Sněhulka II. - ta jí zůstala. Další příbuzenstvo jsou sestry Marge Patty a Selma Bouvierovy, Homerův otec Abe, Homerova matka Mona Simpsonová, která je na útěku před zákonem a později v 19. sérii zemře, jeho nevlastní bratr Herbert Powell a nevlastní sestra, poprvé spatřena v epizodě Obtěžoval jsem anglickou královnu , až po postavy, které se nikdy neobjevily, pouze se o nich mluvilo.

Místa, ve kterých se seriál odehrává, jsou různorodá, nejčastěji se děj odehrává ve fiktivním městě Springfield, bydlišti většiny hlavních postav. A jak říká sám Matt Groening: I když pocházím ze Springfieldu v Illinois, název Springfield jsem zvolil proto, že je to jedno z nejčastějších jmen měst a osad v USA.

Zdroj: Google a archiv tv pořadů

Jen počkej, zajíci

Nova, každý všední den v rámci Snídaně s Novou

Jen počkej, zajíci! je sovětská série krátkých kreslených příběhů, které režíroval Vjačeslav Kotěnočkin. Seriál byl natočen v letech 1969–1986 ve studiu Sojuzmultfilm v Moskvě. V letech 1993 a 2005 byly ještě dotočeny dva díly. Jako večerníček byl velmi oblíbený právě u nás - v tehdejším Československu.

Hlavním dějovým motivem seriálu je snaha Vlka chytit a sníst Zajíce. Tím je podobný americkému animovanému seriálu Tom a Jerry. Ten se ale v SSSR nevysílal, sám Kotěnočkin ho podle vlastních slov viděl až v roce 1987 na videu. Západní kritici ho přirovnávají také k seriálu Wile E. Coyote and Road Runner, v němž také získává záporná postava sympatie diváků.

Výtvarník Svetozar Rusakov si za vzor pro záporného Vlka vzal gaunera, který ho v Novosibirsku ve válečném roce 1941 předběhl ve frontě na lístky do kina.

Jen počkej, zajíci! bylo vysíláno ve 102 zemích světa.

Zdroj: Google a archiv tv pořadů

Cleveland Show

Prima cool, každý všední den od 10:00 

The Cleveland Show je americký animovaný seriál o muži, který se přestěhoval z fiktivního města Quahog na Rhode Islandu k nové rodině ve městě Stoolbend ve Virginii. Vytvořil ho Seth MacFarlane pro Fox Broadcasting Company v roce 2009. 

Cleveland Brown dříve žil ve městě Quahog, kde se objevoval v seriálu Griffinovi. V seriálu byl sousedem Petera Griffina. Se svou ženou Lorretou Brownovou měl 14letého syna Clevelanda Juniora, ale jeho žena ho podvedla s jeho sousedem Glennem Quagmirem. Loretta dostala jeho dům, a tak se Cleveland musel odstěhovat se svým synem Clevelandem Juniorem do Virginie, kde potkal svou dávnou lásku Donnu. Donna má se svým exmanželem dvě děti, Ralla a Robertu. Clevelandova bývalá žena Lorreta později zemřela.

Zdroj: Google a archiv tv pořadů

Futurama

Prima cool, každý všední den v 19:45 

Futurama je americký animovaný seriál, který vytvořili Matt Groening a David X. Cohen (autoři seriálu Simpsonovi). První čtyři produkční série vysílala televizní stanice Fox Network v letech 1999 až 2003. V červnu 2006 televizní společnost Comedy Central potvrdila, že objednala dalších 16 epizod, které začala vysílat v průběhu roku 2008. Jedná se o 4 níže uvedené filmy, přičemž každý je rozdělen na 4 epizody. 10. června 2009 společnost Comedy Central oznámila, že uzavřela dohodu na výrobu dalších 26 nových dílů seriálu, které se budou vysílat od poloviny roku 2010.

Děj se většinou odehrává v Novém New Yorku a přilehlém vesmíru od roku 3000. V prvním díle spadne věčný smolař Philip J. Fry na Silvestra roku 1999 do mrazáku v kryogenické laboratoři. Rozmražen je až po 1 000 letech, 31. prosince 2999, a zjišťuje, že se nachází v Novém New Yorku. Díky objevenému praprapra…praprasynovci, profesoru Hubertu Farnsworthovi, dostane práci v jeho malé intergalaktické doručovatelské firmě Planet Express. Seriál pojednává o dobrodružstvích Frye a jeho kolegů při dodávání zásilek ve jménu této dopravní firmy.
 

Zdroj: Google a archiv tv pořadů

Bobovy burgery

Prima cool, So + Ne cca v 8:15

Bobovy burgery je americký animovaný seriál v režii Anthony Chuna a Wesley Archera. 

Seznamme se s Belcherovými. Pětičlenná rodinka vlastnící restauraci, která je známá přípravou hamburgerů na mnoho způsobů. Hlavní hrdina Bob to nemá nejlehčí, musí se starat o rodinnou restauraci, vychovávat 3 nezvladatelné děti (Tina, Gen, Louise) a plnit své manželce Lindě, po čem zrovna touží. Manželka se mu snaží pomáhat, stejně jako jeho nejstarší dcera Tina, která se z dětí vyvedla nejlépe. Kdežto mladší Gen a nejmladší Louise se snaží pouze připoutat na sebe pozornost a nadělat co nejvíce nepořádku.

V každé epizodě se divákovi dostane nějaká ta porce zábavy a vtipu, takže oblíbit si novou seriálovou rodinku jistě nebude problém.

Zdroj: Google a archiv tv pořadů  

Na co budu o víkendu koukat já

Katka Plandorová, editorka Kafe.cz

Zdroj: archiv pořadů (Nova, Prima, CT, Barandov)

Koření (sobota, Nova, 11:00)

Když je venku podzimní nepřízeň, ráda u televizní obrazovky cestuji po dalekých a zajímavých krajích.

Kdopak to mluví (sobota, Nova, 15:30)

Film, který jsem viděla poprvé v jedenácti letech a přesto, že uplynulo 20 let, pořád se mi líbí, jak nádherně je hlavní hrdinka oblečená. 

Avatar (sobota, Prima, 20:00)

Tenhle trhák jsem shlédla v kině a protože je opravdu krásně zpracovaný, ráda si ho zopakuji v sobotu ve svém obýváku.

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU