Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tunis: Jak voní Orient?

Zdroj: Profimedia.cz, Mojereklama.cz, Tunisian National Tourism Office

Ve vzduchu se vznáší vábivá vůně ovocného tabáku, vodní dýmka jemně pobublává… Tak chutná život v Arábii, konkrétně v severoafrickém Tunisku. Poslední léta je oblíbeným cílem také českých turistů, a to jak pevnina, tak ostrov Djerba.

Nápaditá architektura

Arabská architektura je proslulá svojí nápaditostí. To platí i pro moderní turistické komplexy, jako je hotel Djerba ve stejnojmenném cestovatelském ráji.

Šíša v čajovně

Tradiční tuniská čajovna. Objednejte si silný mátový čaj, zaposlouchejte se do tónů arabské hudby. A pokud budete mít chuť, nechejte si přinést šíšu – tradiční vodní dýmku. Doporučujeme vám některý z lahodných ovocných tabáků, například jablečný.

Palmový ráj

V Tunisku se žije pod palmami! Najdete je úplně všude, v pouštních oázách jich je třeba i 400 tisíc. Bez nich by prostě tato severoafrická země nebyla to pravé ořechové. Palmy obklopují i turistické bungalovy, třeba v Yadis Dar Khayam v Hammametu je to pravý palmový ráj.

Moře pro celou rodinu

Palmy si Tunisané hýčkají, a tak často lemují i cestu k moři. To je v Tunisku příjemně teplé, pláže jsou většinou s pozvolným přístupem do vody a tedy vhodné pro rodiny s dětmi. Berte to jako náš tip na to, kam vyrazit za teplem a inspirací! Ale pozor, v zimě se v Tunisu příliš neohřejete, teploty se zde pohybují kolem 150C.

Vnitrozemí? Poušť.

Vnitrozemí Tuniska je nehostinné, prostě poušť. Ale nedejte se mýlit, také tady žijí rostliny, zvířata a dokonce i lidé. Hloubí si příbytky ve skále a i dnes v nich žijí stejně jako před staletími.

Tradiční styl zůstal dodnes

Luxusní Sofitel Palm Beach Palace v Tozeuru. Musel to být sladký život, být bohatým mužem, mít stáje plné arabských koní a celý harém milenek. Bohužel nebo spíš bohudík je tato doba již dávno pryč. Hotelů v tradičním arabském stylu však v Tunisu najdete spousty.

Původní život nejen pro turisty

Pohled do tradičního tuniského života v poušti. Ženy tu dodnes nosí tradiční oděvy a melou kuskus v kamenném mlýnku. Ale protože se těší zájmu turistů, řadě z nich se nežije špatně – na turistech se totiž dá dobře vydělat. Stačí fotka a už musíte vytáhnout dináry z peněženky.

Voda k Tunisu patří

Voda patří k Tunisku jako k Čechám pivo. Pro hotely, třeba pro Corinthia Chich Khan Hotel, to platí dvojnásob… Rozsáhlé bazénové komplexy najdete ale ve většině hotelů střední a vyšší kategorie.

Tak voní Orient

Tohle je prostě krása. Všude kolem mramor, spousta prostoru, ručně tkané koberce, doplňky ve zlatě. Tak voní Orient! A věřte, že se v takovém hotelu v Tunisu dnes můžete ubytovat i vy.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky