Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tři dobré důvody, proč se nebát čtyřicítky

Tři dobré důvody, proč se nebát čtyřicítky
Tři dobré důvody, proč se nebát čtyřicítky
Zdroj: Isifa.com, Vlasta.cz

Čtyřicítka je pro spoustu žen zbytečný strašák. Přečtěte si tři opravdu dobré důvody, proč se na ni těšit. Například proto, že „čtyřicítky plus“ mají nový web vlasta.cz, který jim konečně rozumí. Ale to zdaleka není jediné plus!

Diskutujte: Jaké máte představy o svém životě po čtyřicátých narozeninách?

Zatímco dřív se ženy kolem čtyřicítky víceméně začínaly podobat důchodkyním, dnes se po nich na ulici muži mlsně otáčejí. Mají totiž esprit a „tah na bránu“, sluší jim to a zpravidla vědí, co od života i vztahů chtějí.

Pokud jste se až doteď čtyřicítky bála, tady jsou tři dobré důvody, proč s tím hned přestat:

1. Existuje web, který vám rozumí. www.vlasta.cz

Šéfka on-line obsahu Sanoma Media Jiřina Köeppelová je „čtyřicítka“ úplně ukázková. Svižná, šarmantní, štíhlá, úspěšná, spokojená ve vztahu a dokončující vysokou školu, do které se pustila teprve po čtyřicátých narozeninách. „Až doteď jsem na internetu nenašla žádnou webovou stránku, která by nám, čtyřicítkám plus, po všech stránkách mohla dopřát inspiraci a pomoc. Teď už to naštěstí neplatí, nový web vlasta.cz jsme v Sanomě spustili před několika dny.“

Zdroj: Isifa.com, Vlasta.cz

2. Místo ve vlaku moderní doby

Zatímco ženy nad šedesát ťukají do mobilu většinou ukazováčkem, internetu se vyhýbají (i když samozřejmě výjimky existují) a časopis si nejraději koupí „papírový“ pěkně do ruky, dnešní čtyřicítky mají výhodu. Drtivé většině z nich se povedlo moderní dobu zachytit a do vlaku internetových časů naskočit – přestože ho některé musely dobíhat. „Předpokládám, že na stránky vlasta.cz budou chodit – a už se nám i potvrzuje, že chodí – trochu jiné čtenářky, než pro které je určena tradiční tištěná Vlasta,“ míní Jiřina Köeppelová. „Určitě jim obsahem vyjdeme vstříc, máme na to ideální prostor. Zatímco tradiční časopis je týdeník, Vlasta.cz je deník a podle toho je také koncipovaná. On-line má úžasnou výhodu, taková webová stránka se v podstatě může chovat jako kamarádka, se kterou můžete být v kontaktu každý den. Jako spojenec, který člověka dokáže provést všemi těmi specifickými „vychytávkami“, jaké určitý věk nabízí.

Existuje web, který vám rozumí. www.vlasta.cz Existuje web, který vám rozumí. www.vlasta.cz Zdroj: Isifa.com, Vlasta.cz

3. Nebudete v tom sama

Jen se schválně rozhlédněte v metru nebo na zastávce autobusu, jaká je kolem vás „hustota“ žen, které se dají zařadit do středního věku. Domografická křivka společnosti je výmluvná – čtyřicítek přibývá a to jsou ještě na řadě Husákovy děti. „Až doteď mi připadalo, jako by byl střední věk nějaká vzduchoprázdná bublina, které se pořádně nikdo na netu nevěnoval,“ usmívá se Jiřina. „Byly weby pro hodně mladé nebo naopak pro výrazně starší, případně všelijak namíchané, ale speciálně pro střední věk žádný. A přitom je nás tolik! A speciálních témat mraky. Ať už méně společensky závažných, jako proč ještě nerezignovat ani na minisukni, ani na výstřihy, když vám vyhovují, až po témata opravdu složitá a vyčerpávající, jako je například péče o stárnoucí rodiče. To jsem vzala jen namátkou.

Horké tipy na Vlastu.cz od holek z Kafe.cz

Jana:
Článek o tom, jak nanášet správně oční krémy
Proč jsem si ho vybrala: Protože čtyřicítka klepe na dveře a moje pleť mi to náhle (vlastně mám pocit, že skoro ze dne na den) začala dávat na srozuměnou. Nejvyšší čas naučit se pečovat alespoň o problémové partie, jako je jemná kůžička pod očima a dekolt.

Test, co o mně prozradí moje kabelka
Proč jsem si ho vybrala: Padl mi na něj zrak poté, co jsem opět zuřivě hledala klíče a v úzkých jsem svou kabelku vysypala před barákem na chodník. Z té změti předmětů by se povaha odhadnout asi fakt dala.

Katka:
Článek o vždy dokonalé Bree ze Zoufalých manželek
Proč jsem si ho vybrala: Bree Van de Kampová uklízí v kostýmu od Chanela, peče kuřata ala bažant pro dobročinné večírky a její bezchybný outfit nenaruší ani přesazování rododendronu. Doufám, že ji nezačnou klonovat, to bychom si my ostatní už asi neškrtly :-)

Recept: Bramboráky se syrečky
Proč jsem si ho vybrala: Protože tohle musí být proklatě dobré!
 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU