Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Trentino láká labužníky všeho druhu

<p>Dolomity, jejich údolí a říčky jsou nádherná tělocvična pod širým nebem.</p>
<p>Dolomity, jejich údolí a říčky jsou nádherná tělocvična pod širým nebem.</p>
Zdroj:

Dolomity, které byly v červnu loňského roku zapsány do světového dědictví UNESCO, Češi znají a za jejich vždy upravenými sjezdovkami s nádhernými panoramaty jich v zimě jezdí stále víc. Roste však také počet těch, kteří si Trentino oblíbili rovněž v létě.

Dovolenou si tu totiž lze užít na tisíc způsobů. Místní říkají, že jejich hory jsou největší tělocvična pod širým nebem. Vyznavači trekingu tady najdou túry všech obtížností – od rodinných výletů po horských loukách s občerstvením na salaších až po vyhlášené ferraty pro náročné.

Vzhůru do sedel

Vždy v bezprostřední blízkosti stezek najdete občerstvovací zastávky se značkou Bicigrill, kde vám opraví případné defekty, ale hlavně vás napojí (výborná trentinská vína si raději dejte až večer) a nakrmí (zkuste místní sýry – „smraďoch“ z Moeny si své jméno skutečně zaslouží, ale je skvělý).

Trentinu se ne nadarmo říká malé Finsko, a tak tu na mnoha vodních plochách můžete provozovat jachting i windsurfing.

Dostatek prostoru a času si najděte na poznávání místní kultury. Ta zde totiž nepředstavuje jen půvabná historická městečka, středověké hrady, ale také třeba už 16. ročník festivalu hudby v horách Zvuky Dolomit, na němž v přírodě, přímo pod vápencovými štíty hrají známí hudebníci z celého světa klasiku, jazz i etnickou hudbu).

V neposlední řadě nezapomeňte na skvělé jídlo a pití, je důležitou součástí specifického trentinského umění – umění vychutnat si prázdniny.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


<p>Na ostrovech žije asi tolik obyvatel jako v moravském Znojmě.</p>

Jeďte se zchladit na Faerské ostrovy

Vzhledem k vedrům, která v červenci zavládla, vás možná přepadla touha zmizet z rozžhaveného města k moři. Nebo se vám spíše zastesklo po zamlženém…

Akční letáky