Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Třeboň, jak ji neznáte: Ulovte si kapříka!

Zdroj: www.trebonsko.cz

Děti budou nadšené: Ulovíte si kapra, nebo se projedete na kole...

Okénko do historie

Uprostřed rybníků leží jedno z nejkrásnějších jihočeských měst – Třeboň. Je spjato s rodem Rožmberků a Petrem Vokem. Počátky města sahají do 12. století, tehdy byla založena malá osada či spíš jen dvorec, který byl již roku 1341 označen jako město. Do širšího povědomí se dostalo až díky zakládání rybníků a také vařením výtečného piva. Dva zásadní rody, které se dále podílely na utváření podoby historického města, byli Vítkovci a Schwarzenberkové.

Třeboňský zámek

Pokud se chcete o historii města dozvědět mnohem více, rozhodně navštivte zdejší zámek. Je zde umístěna expozice, která vám o městě podá vyčerpávající informace. To ale rozhodně není jediný důvod návštěvy zámku. Zpřístupněny jsou zde místnosti z doby posledních Rožmberků jako »fraucimor« či »dvořanská světnice« s malovaným rožmberským jezdcem. Přilehlý zámecký park o rozloze šesti hektarů vám pak jistě poskytne odpočinek po dni stráveném na zámku.

Zdroj: www.trebonsko.cz

Na kole kolem dokola

V polovině 14. století se začalo s budováním sítě rybníků spojeným s chovem ryb. Právě rybníky jsou pro krajinu kolem Třeboně typické. Rovinatý terén je vhodný pro pohodovou cyklistiku pro celé rodiny. I netrénovaný cyklista zde najezdí desítky kilometrů, aniž by měl v následujících dnech problémy se svaly na nohou a hýždích. Nachází se zde řada naučných cyklostezek, které vás provedou jihočeskou krajinou a prostřednictvím informačních tabulí vám podají zajímavé informace o Třeboňsku.

Máte-li naučné stezky již projeté nebo jste zdatnějšími cyklisty, můžete využít síť polních cest a stezek pro cyklisty nebo si jet svou vlastní trasou. Jedním z takových »cyklovýletů« může být stezka »po stopách Emy Destinnové«. Stezka je dlouhá asi 48 km. Pokud tedy patříte mezi ty rodiny, které rády stráví víkend aktivně, vyrazte do Třeboně!

Tip KAFE.cz:

Zdroj: www.trebonsko.cz

Sportovní rybaření

Na konci června každého roku začíná na Třeboňsku a v okolí Tábora vždy rybářská sezóna. Je to dobrá zpráva pro rybáře, kteří chtějí předat něco svým potomkům. Kde jinde než v krásné přírodě si vypěstuje vaše dítě vztah k rybaření. Umožňuje se zde lov ryb na udici na vybraných rybnících. Výhodou je, že zájemce o tento lov nemusí být nikde registrován ani vlastnit rybářský lístek. Všechny formality vyřídíte přímo na místě a jde pouze o »pověření k lovu na udici«. Každý rybník má jiná pravidla, ale o těchto detailech se dozvíte až na místě. Mezi nejstarší a největší rybníky patří Dvořiště, Svět, Bezdrev, Velká Holná nebo Záblatský.

Tip KAFE.cz

A co vaše rodina - jste spíše rybáři nebo cyklisté?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU