Tohle se může stát jen v Rumunsku. Patří skutečně Rumuni do EU?

Tohle se může stát jen v Rumunsku. Patří skutečně Rumuni do EU?
Prohlédněte si všechny fotografie (40)

Myslíte si, že jste už viděli všechno a že vás tedy už nic nepřekvapí? Tak to jste ještě nebyli v Rumunsku... To je totiž země, kde je evidentně možné úplně všechno.

Naše galerie je toho důkazem! Rumuni jsou podle všeho svérázní lidé, zocelení životem v náročných podmínkách a jen tak před něčím se nezastaví a rozhodně je jen tak něco nerozhodí.

S rozlohou 238 391 km² je Rumunsko největší zemí v jihovýchodní Evropě, je dokonce třikrát větší než Česká republika. Dunaj, největší rumunská řeka, tvoří jižní hranici se Srbskem a Bulharskem. Rumunsko bylo jednou z chudších zemí RVHP a dodnes se řadí k méně rozvinutým zemím Evropy. Mezi zeměmi Evropské unie je jeho HDP na obyvatele druhý nejnižší, po Bulharsku. Může za to především dlouholetá autoritativní vláda, která naprosto znemožnila rozvoj rumunské ekonomiky. Významná je pro rumunskou ekonomiku výroba aut značky Dacia, která je součástí francouzského koncernu Renault.

Rumunsko má velký potenciál pro cestovní ruch, turisty lákají především Karpaty, ale vzhledem ke slabé úrovni služeb pro turisty jsou bohužel příjmy z něj velmi malé.

Zajímavostí je, že od roku 1991 se Rumunsko soudí s Čadem o podobu státní vlajky.

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky