Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Titanic a další televizní tipy pro ženy

Bavte se s televizí, Forrestem Gumpem a dalšími filmy
Bavte se s televizí, Forrestem Gumpem a dalšími filmy
Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize

Konec června má být deštivý, a proto vás zveme k televizním obrazovkám. A tentokrát vám zaručujeme, že se rozhodně nebudete nudit.

KOMEDIÁLNÍ DRAMA

Václav, ČT 1, 28. 6. 2011, 21:00

Nenechte si ujít českou komedii s Ivanem Trojanem jako vesnickým outsiderem, který ještě ve svých čtyřiceti letech žije s maminkou, a ostatními je vnímán jako místní šašek a hlupák. Václav se po dramatickém souboji bratrů dostává do vězení a je terčem útoků spoluvězňů i sám sebe. Ivan Trojan získal za tuto roli Českého lva. A další tři ceny připadly tomuto snímku za vedlejší mužský herecký výkon (Jan Budař), scénář (Marek Epstein) a hudbu (Jan P. Muchow).

Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize

REALITY SHOW

Wipeout Souboj národů (1), TV Nova, 29. 6. 2011, 20:00

Tuhle soutěž zná celá Amerika i Anglie…a nedají na ni dopustit. Je to zábava a dočkáte se i fyzické námahy. Stačí překonat pár překážek a čeká na vás pohádková výhra. Její odnož se konečně dostala i do České republiky. Bitva o zlatý pohár Wipeout se sice odehrává v Buenos Aires, ale zúčastní se jej tým československých celebrit. Ty se postaví týmům Polska, Ukrajiny a Běloruska. Fantastický výkon Maroše Kramára, který bude bojovat s vlastním vyčerpáním, neuvěřitelné sebezapření herečky Jany Sovákové a úžasná fyzička Ondřeje Brzobohatého v první kvalifikační epizodě.

Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize

ČASOSBĚRNÝ DOKUMENT

Katka, ČT 2, 30. 6. 2011, 20:05

Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí. Proč začala brát drogy? Jak sama říká - chtěla se lišit. Píše se rok 1996 a tehdy devatenáctiletá Katka žije v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích s nadějí na obyčejný život - touží mít přítele, jednou i rodinu. Happy end se však nekoná. Režisérka zaznamenává ve svém filmu rok za rokem Katčin sestup níž a níž na spirále krádeží, prostituce, fyzického i psychického chátrání, přerušované jen občasným vzepětím naděje a odhodlání s drogou skoncovat. Její touha je upřímná, droga ale nakonec vždycky zvítězí. Podaří se Katce konečně najít sílu ve chvíli, kdy otěhotní a budoucí mateřství jí nabídne životní motivaci?

Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize

Kafe.cz zjistilo:

  • Dokument získal dvě ocenění na mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v kanadském Montrealu, uspěl v soutěžní sekci DocTape v konkurenci dalších 18 dokumentů. Jeho střihač Jan Hejna kromě toho ještě získal cenu za nejlepší střih. Na mezinárodním festivalu filmů střední a východní Evropy Go-East získal dokument Čestné uznání. Nejsledovanější dokument v českých kinech a mj. držitel ceny Český lev.

TELEVIZNÍ HIT

Forrest Gump, TV Nova, 1. 7. 2011, 20:00

Kdo by neznal slavnou větu: „Utíkej, Forreste, utíkej.“ A tak Forrest běžel a znova se dostal na naše obrazovky. Slavný film o tom, že život je jako bonboniéra a že se vyplatí utíkat, nás snad nikdy neomrzí. Nenechte si ujít skvělý výkon Toma Hankse, který jako „pomalejší“ Forrest proplouvá životem a snaží se najít jeho smysl a poznat lásku svého života.

Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize

ROMANTIKA

Titanic, TV Prima, 2. 7. 2011, 20:00

Na sobotní večer to chce trochu romantiky, ne? A když se tak zamyslíte, který z amerických filmů je nejromantičtější a v době jeho uvedení odcházely ženy z kina uslzené? Jasně, film o jedné nepotopitelné lodi a velké lásce. Titanic. Byl obrovský a luxusní a skončil při své první plavbě. Zatímco se na palubě odehrávala velká láska mezi Leonardem DiCapriem a Kate Winslet, na nepotopitelnou loď se chystala zkáza.

Přečtěte si:

Titanic: Jak také mohl skončit známý velkofilm?

Romantika ve filmu: U čeho brečíme?

Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize

KOMEDIE

Bestiář, TV Nova, 2. 7. 2011, 21:50

Zdá se vám, že být ta „hodná holka“ se někdy rozhodně nevyplácí a že snadnější by bylo stát se potvorou a užívat si život se všemi radostmi i starostmi? Pak se podívejte na film, který ukazuje, že být potvorou nemusí být zrovna cesta ke štěstí. Film je nabitý českými i slovenskými hereckými hvězdami. V hlavních rolích uvidíte jako Karolinu Danicu Jurčovou a jako Alexe Karla Rodena.

Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize

HOŘKÁ KOMEDIE

František je děvkař, TV Nova, 3. 7. 2011, 20:00

Psychiatr František Soukenický nevypadá na první pohled jako nenapravitelný sukničkář, přesto ho zálety připraví o všechno. Muž je nucen nastěhovat se k laskavé, ale poněkud dotěrné matce a po řadě neúspěšných pokusů získat zaměstnání přijme práci, kterou mu dá nerudný bratr Miloš, majitel autoškoly. Podívejte se na komedii, která vypráví o tom, že za chyby se musí platit.

Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize
 

A na co se budete dívat vy?

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky