Český festival ledových soch

Kdy a kde: 9. - 10. února na střeše Galerie Harfa v Praze

Proč tam jít: Druhý ročník má téma "Polární zoo". Tak se vy a hlavně děti můžete těšit na albatrosa, muflona, soba, tuleně, tučňáky, medvěda a další bytosti, které vypadají, jako by se náhodou dotkly pověstné berly Mrazilky.

Romantický výlet na hrad

Kdy a kde: Karlštejn

Proč tam jet: Počasí se o víkendu chystá sice mrazivé, ale jasné. Ideální příležitost pořádně se zachumlat a navodit si valentýnskou atmosféru romantickým výletem na hrad.

Středočeský Karlštejn se k tomu hodí přímo ideálně. Otevřený je už od minulého týdne, víkendové prohlídky probíhají od 10:00 do 15:00 hodin.

Mistrovství světa v biatlonu

Kdy a kde: Nové Město na Moravě, čtvrtek 7. února - neděle 17. února

Proč tam jet: Vrchol sezony sportu, ve kterém se našim reprezentantům a především reprezentantkám hodně daří. Akce podobného typu tady nebyla tři desítky let, zážitek bude jedinečný. Pro diváky jsou připraveny obří obrazovky, atmosféra se očekává naprosto strhující - tady lyže vážně milují.

Uozornění: Pořadatelé vzkazují, aby diváci přišli s předstihem. Čekají se až dvacetitisícové návštěvy, které musí projít turnikety.

Podrobnosti a samozřejmě program šampionátu najdete na: www.biathlonnmnm.cz.

Vlastní šperky z FIMA

Kdy a kde: sobota 9. února 2013 ateliér MalováníKreslení

Proč tam jít: Nosíte rádi originální šperky, ale nemůžete nikde v obchodě najít pro sebe "ten pravý"? Máte jasnou představu, jak by vaše náušnice, náhrdelník, brož nebo náramek měly vypadat? A cítíte u sebe kreativní náladu? Přihlašte se na výtvarný kurs, ještě jsou volná místa.

Tentokrát se naučíte metodu zvanou blendování, během níž se dvě barvy hmoty Fimo spojí do nádherných spirál. Vlastnoručně vyrobený komplet šperků i další výrobky si samozřejmě odnesete domů.

Více na www.malovanikresleni.cz.

Pivo má svátek, aneb Slavnosti piva v Táboře

Kdy a kde: 6. až 9. února v hotelu Palcát v Táboře

Proč tam jít: Na slovo "pivo" by mohl slyšet i mírně rozleželý partner, který plánoval strávit sobotu v obýváku:-) My navrhujeme strávit v Táboře příjemný víkend a přespat, abyste nemuseli spěchat domů. Na programu jsou totiž samozřejmě ochutnávky oceněných pivovarů. Navíc budou hrát kapely a pořádají se diskotéky. Škoda spěchat. Tábor je navíc krásné historické město se spoustou památek, které stojí za pozornost.