Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tipy na lyžování po celé republice

Zdroj: Profimedia.cz

Už jste letošní zimu provětrala lyžařskou výstroj, nebo se stále ještě rozhodujete, kam vyrazit s rodinou na lyže?

Beskydy

Nejvyšší horou Beskyd je Lysá hora (1323 m), jejíž sjezdovky nabízejí bezpečné terény pro začátečníky i náročné zkušené lyžaře. K nejvýznamnějším střediskům těchto hor patří Bílá. Všechny sjezdovky jsou zajišťovány technickým sněhem. Lanovkou je možné se také pohodlně dostat na Javorový vrch u Třince. Můžete využít tři vleky na třech sjezdovkách. Zapomenout nesmíme ani na Pustevny. K vyhledávaným běžeckým tratím patří hřebenová trasa směrem na Radhošť s krásnými výhledy do okolí.

Zdroj: Profimedia.cz  

Tip Kafe.cz

Středisko Bílá

Lyžařský areál Bílá v Beskydech se nachází v údolí řeky Bílá Ostravice a je tvořen řadou sjezdových tratí od střední obtížnosti až po sjezdovky pro začátečníky a výuku dětí. Součástí areálu je Snowpark pro snowboarding, umístěný na sjezdovce č. 5 v jižní části areálu.

Cena 1 denního skipasu: 400-450 Kč (dospělý), 300-350 Kč (dětský) – dle sezóny

Více na www.skibila.cz

Krkonoše

Pohoří, jehož vrcholem je nejvyšší hora u nás Sněžka (1 602 m), zaujímá rozlohu přes 630 m2. Skýtá mnoho středisek zimních sportů: Benecko, Černý Důl, Harrachov, Jánské lázně, Mladé Buky, Rokytnice nad Jizerou a samozřejmě Pec pod Sněžkou a Špindlerův mlýn. Skiareál Špindlerův mlýn patří mezi vůbec nejznámější u nás. Pyšní se 25 km upravovaných a uměle zasněžovaných sjezdovek a 75 km upravovaných běžeckých tratí. Naopak největší v této lokalitě je areál Pec pod Sněžkou. Je vyhledávaným místem rodin s dětmi, protože si vyberete od cvičných louček až po náročné sjezdové tratě.

  Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Špindlerův mlýn – Svatý Petr

Zcela bezkonkurenční možnosti nabízí lyžařský areál Svatý Petr s kompletně vybudovanou infrastrukturou, která se skládá ze sedačkové lanovky (délka 1619 m) a několika vleků. Celkem je zde 9 sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti.

Cena 1 denního skipasu: 650-750 Kč (dospělý), 450-500 Kč (dětský) – dle sezóny

Více na www.skiareal.cz

Šumava

Jedním z nejznámějších středisek běžeckého lyžování v jižních Čechách je Zadov. Najdete zde 80 km turistických tras, které jsou pravidelně upravovány. Vedou směrem na Horskou Kvildu, prameny Vltavy až k Filipově Huti a zpět. Dalším horským střediskem je Špičák nedaleko Železné Rudy. Jsou zde výborné podmínky jak pro sjezd, tak i běžky. Snowboardpark a U-rampu nebo večerní lyžování si můžete vychutnat ve středisku Kramolín.

  Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Železná Ruda – Špičák

Příležitost si dobře zalyžovat najdou na Špičáku všechny skupiny lyžařů od začátečníků po experty. Špičák nabízí celkem 5 sjezdovek s délkou 5,5 km a 9 vleků s celkovou přepravní kapacitou 4 250 osob za hodinu.

Cena 1 denního skipasu: 380-490 Kč (dospělý), 240-330 Kč (dětský) – dle sezóny

Více informací: www.spicak.cz

Krušné hory

V těchto horách najdeme nejvýše položené městečko ve střední Evropě – Boží dar. Jeho lyžařský areál nabízí parkoviště, půjčovny lyží a snowboardů nebo školu lyžování. Dalšími známými středisky jsou Klínovec, Bouřňák nebo Telnice.

  Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Klínovec

V jednom z nejznámějších středisek Krušných hor, na Klínovci, najdete i unikátní Snowpark. Už pátým rokem nabízí mladým lyžařům a snowboardistům špičkově upravený terén s dvacítkou překážek, včetně U rampy kategorie Super Pipe, která je jediná ve střední Evropě. V areálu jsou také dva vleky a chill out zóna.

Cena 1 denního skipasu: 480-530 Kč (dospělý), 340-370 Kč (dětský) – dle sezóny

Více informací: www.klinovec.cz

Jizerské hory

Řada republikových závodů se pořádá v Tanvaldském Špičáku. Nejchladněji je ve středisku Severák, staletou tradici zimních sportů a překrásné výhledy nabízí vrchol Ještěd.

  Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Ještěd

SKIAREÁL Ještěd je expandující sportovní středisko, které bude od 18. února do 1. března 2009 hostitelem mistrovství světa v klasickém lyžování. Areál je nositelem čtyř hvězdiček a patří mezi přední horská střediska v zemi. Sjezdové tratě jsou vhodné pro rodiny s dětmi, ale také pro velmi zkušené a náročné lyžaře.

Cena 1 denního skipasu: 550 Kč (dospělý), 380 Kč (dětský)

Více informací: www.skijested.cz, www.jizerskehory.cz

Českomoravská vrchovina

Zde je centrem Nové Město na Moravě, které proslulo nejen pořádáním závodu Zlatá lyže. Jsou tu k dispozici jak závodní, tak i turistické běžecké tratě, vleky s technickým sněhem, parkoviště a v okolí řada hotelů.

  Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Ski Snowpark, Harusův kopec

Areál se nachází v srdci Českomoravské vrchoviny v Novém Městě na Moravě, které je vyhlášeným střediskem zimních sportů. Nabízí zajímavou možnost lyžařské a snowboardové školy, a to již pro děti od 4 let.
Místo skipasů se prodávají karty s počtem bodů – za 1 jízdu se vám jich odečte 14.

Cena karty se 100 body je 100 Kč, se 300 body 290 Kč a s 1000 body pak 900 Kč.

Více informací: www.skisnowpark.cz

Informace na internetu: www.lyzovani.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky