Beskydy

Nejvyšší horou Beskyd je Lysá hora (1323 m), jejíž sjezdovky nabízejí bezpečné terény pro začátečníky i náročné zkušené lyžaře. K nejvýznamnějším střediskům těchto hor patří Bílá. Všechny sjezdovky jsou zajišťovány technickým sněhem. Lanovkou je možné se také pohodlně dostat na Javorový vrch u Třince. Můžete využít tři vleky na třech sjezdovkách. Zapomenout nesmíme ani na Pustevny. K vyhledávaným běžeckým tratím patří hřebenová trasa směrem na Radhošť s krásnými výhledy do okolí.

Krkonoše

Pohoří, jehož vrcholem je nejvyšší hora u nás Sněžka (1 602 m), zaujímá rozlohu přes 630 m2. Skýtá mnoho středisek zimních sportů: Benecko, Černý Důl, Harrachov, Jánské lázně, Mladé Buky, Rokytnice nad Jizerou a samozřejmě Pec pod Sněžkou a Špindlerův mlýn. Skiareál Špindlerův mlýn patří mezi vůbec nejznámější u nás. Pyšní se 25 km upravovaných a uměle zasněžovaných sjezdovek a 75 km upravovaných běžeckých tratí. Naopak největší v této lokalitě je areál Pec pod Sněžkou. Je vyhledávaným místem rodin s dětmi, protože si vyberete od cvičných louček až po náročné sjezdové tratě.

Šumava

Jedním z nejznámějších středisek běžeckého lyžování v jižních Čechách je Zadov. Najdete zde 80 km turistických tras, které jsou pravidelně upravovány. Vedou směrem na Horskou Kvildu, prameny Vltavy až k Filipově Huti a zpět. Dalším horským střediskem je Špičák nedaleko Železné Rudy. Jsou zde výborné podmínky jak pro sjezd, tak i běžky. Snowboardpark a U-rampu nebo večerní lyžování si můžete vychutnat ve středisku Kramolín.

Krušné hory

V těchto horách najdeme nejvýše položené městečko ve střední Evropě – Boží dar. Jeho lyžařský areál nabízí parkoviště, půjčovny lyží a snowboardů nebo školu lyžování. Dalšími známými středisky jsou Klínovec, Bouřňák nebo Telnice.

Jizerské hory

Řada republikových závodů se pořádá v Tanvaldském Špičáku. Nejchladněji je ve středisku Severák, staletou tradici zimních sportů a překrásné výhledy nabízí vrchol Ještěd.

Českomoravská vrchovina

Zde je centrem Nové Město na Moravě, které proslulo nejen pořádáním závodu Zlatá lyže. Jsou tu k dispozici jak závodní, tak i turistické běžecké tratě, vleky s technickým sněhem, parkoviště a v okolí řada hotelů.

Informace na internetu: www.lyzovani.cz