Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tip na výlet: Pohoří kozorožců

Zdroj:

Šumava se za keltských časů nazývala Gabreta. Toto označení bylo zřejmě odvozeno od často se vyskytujících javorů. Jiné prameny ale uvádějí, že gabro je keltsky kozorožec, to by tedy znamenalo Pohoří kozorožců

Zatímco před 2 000 lety bylo území šumavských hvozdů neprostupné a divoké, dnes se zde lyžuje velmi příjemně, protože lyžařské svahy chrání lesy.

Také běžeckých tras je v okolí Železné Rudy, centra západní Šumavy, dostatek. Při nepřízni počasí lze navštívit například Muzeum Šumavy, informační centrum Národního parku, centrum Bavorského národního parku v Ludwigsthalu, kam můžete dojet i na běžkách přes Bedrník a Zwieslerwaldhaus, Muzeum motorismu nebo kostel Panny Marie Pomocné s hvězdou na věži místo kříže.

Občerstvení na vás čeká na chatě Belveder, v níž minipivovar vaří nepasterizovanou jedenáctku, ve skvělé cukrárně Café Charlotte nebo v řadě hotelů s kvalitními restauracemi i relaxačním zázemím.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


TV tipy: 5x čistě dámská romantika

TV tipy: 5x čistě dámská romantika

Co si budeme nalhávat, jsou filmy, na které se rádi podíváme samy (případně s kámoškou), bez ironických poznámek partnera a křiku dětí. Tenhle víkend…

Akční letáky