PONDĚLÍ 31. 1. 2011

Čtyři minuty

Možná to znáte z vlastních zkušeností. Vaše dítko má neskutečný talent, ať už hudební nebo jiný, ale zároveň je neposedné, hyperaktivní a někdy má až problémy s chováním. Dumáte nad tím, zda mu dát šanci a podpořit jeho umění, nebo ho nakonec odepsat a nechat vlastnímu osudu? Inspirovat se můžete u německého filmu Čtyři minuty. Jak se s nadanou, ale agresivní dívkou vypořádala stará učitelka klavíru, uvidíte již ve 22:40 na ČT 2. Myslíte, že stačí čtyři minuty na to, aby člověk ukázal, co v něm je?

Kafe.cz říká:

  • U tohoto silného psychologického příběhu se určitě nenechávejte nikým vyrušovat. Ani manželem, ani nezbednými dětmi, které odmítají v tuto pozdní hodinu spát.

ÚTERÝ 1. 2. 2011

Evropa a já: Nora Fridrichová

Chcete si umět představit, jak by se vám asi vedlo v zahraničí a zda byste musela bořit nějaké mýty? Nebo máte doma vysokoškoláka, který se chystá na zkušenou do světa? Díky cyklu Evropa a já a prostřednictvím jednotlivých portrétů můžete zjistit, jaké zkušenosti absolventi v zahraničí potřebují, jak je přijímají kolegové a co nakonec mohou zjistit o svém češství. Jak se lišíme od ostatních Evropanů, zjistíte už ve 13:30 na ČT 2.

Andělské oči

Ve 20:55 si zapněte ČT 1 a užijte si trochu toho čecháčkovství, a to v bizarním příběhu Andělské oči, který se odehrává v létě roku 1947. Nebude chybět ani svérázný humor skvělého spisovatele Bohumila Hrabala. Parta falešných pojišťováků využije smutné situace, kdy v Čechách narůstá hrozba likvidace malých živností, a nabízí ustrašeným obchodníčkům svoji ochranu. Jak to tak ale bývá…nesmějí se naposled, a proto nedopadnou nejlépe.

Kafe.cz zjistilo:

  • Režisérem filmu je Dušan Klein a do rolí živnostníků i podvodníků obsadil přední české filmové hvězdy. Třeba Josefa Abrháma, Pavla Zedníčka, Viktora Preisse, Pavla Kříže, Zlatu Adamovskou a Markétu Hrubešovou.

STŘEDA 2. 2. 2011

Na Hromnice o den více

Jaké by to bylo, kdybychom mohly cestovat časem? Už jste někdy myslely na to, že byste se vrátily do minulosti a něco zásadního ve svém životě změnily? Jenže může se stát spousta nepředvídatelných událostí. Mohly byste nakonec skončit v časové smyčce, ze které není úniku. A to je pak dlouhá doba na to přemýšlet, jak to s tím vlastním životem ve skutečnosti máme. Jaké to doopravdy je, vám ukáže otrávený moderátor Bill Murray v americké komedii Na Hromnice o den více. Sledujte v 9:25 na TV Nova.

ČTVRTEK 3. 2. 2011

Co se doma usmaží

Měly jste krušnou noc a pořádně jste se nevyspaly? Pak ve čtvrtek ráno v 9:25 ještě chvíli lenošte. Pobavit a zarelaxovat si můžete u příjemné americké komedie Co se doma usmaží, kterou vysílá TV Nova. Společníky ve chvilkách zaslouženého odpočinku vám budou Luke Wilson a Drew Barrymore.

TOP STAR: Simona Stašová

Chcete trochu nakouknout do soukromí českých celebrit. Ve čtvrtek máte jedinečnou možnost, a to v Top Star magazínu na TV Prima ve 20:00, který je věnován skvělé české herečce Simoně Stašové. Jak to má s osobním i pracovním životem jedna z nejvytíženějších a nejobsazovanějších hereček? Ve výčtu jejích úspěchů i neúspěchů nebude chybět ani vyjádření kolegů z branže, přátel a maminky Jiřiny Bohdalové.

Kafe.cz přibližuje:

  • Simona Stašová již v roce 1976 jako studentka získala první divadelní angažmá v Českých Budějovicích. Hrála v mnoha divadelních hrách, filmech i televizních seriálech. V roce 2004 byla nominována na televizní cenu Elsa za herecký výkon v seriálu Místo nahoře.

PÁTEK 4. 2. 2011

Babel

Jestli nebudete ve 23:40 ještě spát, pak si určitě nenechte ujít čtyři příběhy odehrávající se paralelně v Mexiku, Maroku a Japonsku ve filmu Babel na TV Nova. Uvidíte, jak si s lidským osudem nelítostně hraje náhoda, a budete pozorovat, jak se zdánlivě několik nesouvisejících příběhů proplete dohromady. Celým filmem vás provedou hvězdy světového formátu Brad Pitt a Cate Blanchett.

Kafe.cz zjistilo:

  • Představitelé hlavních rolí Brad Pitt a Cate Blanchett se hned o dva roky později zase sešli ve velkofilmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona.

SOBOTA 5. 2. 2011

Kafe.cz říká:

  • Někteří citlivější lidé tvrdí, že svět duchů a andělů je pevně propojen s naší realitou. Duchové se vracejí mezi nás, aby odčinili své špatné skutky a uzavřeli své záležitosti. Andělé nás zase chrání před utrpením a bolestí. Jestli patříte mezi takové, tak si sobotní den rezervujte jen pro sebe.


Srdce a duše

Už víte, co všechno je potřeba v životě stihnout? Vážíte si každé minuty? O tom, že byste měly, vás ve filmu Srdce a duše přesvědčí čtyři duchové. Jejich životní i posmrtné osudy se proplétají v okamžiku autobusové nehody. A co tedy mají udělat pro to, aby vše navedli do správných kolejí? K nápravě svých hříšků budou potřebovat tělo…a tak použijí tělo Thomase, chlapce, který se v den jejich smrti a na stejném místě narodil. Film uvidíte v 11:55 na TV Prima.

Město andělů

Kdo z nás by odolal andělovi s andělsky krásnýma očima, kdyby se beznadějně zamiloval? Potom neváhejte a podívejte se na skvělý film Město andělů. Nicolas Cage v něm exceluje jako anděl v Los Angeles, ale jakmile jednoho dne potká krásnou doktorku Meg Ryan, ztratí pro ni hlavu. Jenže aby s ní mohl žít, musí se stát člověkem. Jak? Na to se podívejte v 16:15 na TV Nova.

NEDĚLE 6. 2. 2011

Top Gun

Chcete se pokochat pohledem na krásného, ale rebelující elitního pilota? Tak to si za žádných okolností nenechte ujít mladého a charismatického Toma Cruise ve filmu Top Gun. Možná jste film viděly již mockrát, ale i tak stojí za to uvařit nedělní oběd sama místo návštěvy u tchýně a pro tentokrát odpočívat doma. Lásku, akci i vzdor můžete sledovat na TV Nova ve 13:15.

Svět umění: Životopisy

Krásných chlapů není nikdy dost a tuto neděli to platí dvojnásob. Už v 15:25 na ČT 2 můžete nakouknout do tajných dveří a poznat od základů život slavného George Clooneyho. Jaká byla jeho cesta od herce v seriálu k uznávanému herci a režisérovi? A jak to má v soukromí? Věděly jste třeba, že na konkurzy jezdil linkovým autobusem?