Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Také vyrážíte na farmářské trhy? Nejste sami

Zdroj:

Skandály se závadnými dováženými nebo špatně skladovanými potravinami v poslední době jsou pravděpodobně důvod, proč lidé vyhledávají produkci farmářů.

Někteří zajíždějí přímo za výrobci, kde jsou k dostání produkty nejčerstvější a také většinou za nižší ceny, jiným vyhovuje návštěva farmářského tržiště blízko bydliště.

Až 78 % spotřebitelů - podle průzkumu internetového portálu www.Nalok.cz (Nakupujte lokálně) mapujícího motivace k nákupům na farmářských trzích letos v březnu - odpovědělo, že chtějí české farmáře podpořit.

Hlavně ženy

Druhý nejčastější důvod návštěvy trhů (76 %) je, že jídlo má lepší chuť, je kvalitnější a je vnímáno jako zdravější. Láká také celková atmosféra: stánkový prodej pod širým nebem skýtá i možnost občerstvení, a tak ho spotřebitelé chápou jako společenskou událost.

Zhruba třetina respondentů odpověděla, že na farmářských tržištích sežene všechny potraviny na jednom místě a nemusí už do klasických kamenných obchodů.

Průměrný věk kupujících byl v anketě 39,7 let a 72 % tvořily ženy. Průměrná velikost domácnosti se pohybovala kolem tří osob, to znamená, že většinu nákupů obstarávají ženy ve středním věku, které žijí s partnerem bez dětí nebo nejčastěji s jedním potomkem.

To potvrzuje skutečnost, že pro vyšší věkové skupiny jsou tržiště buď příliš drahá, nebo nejsou na místech pro ně dostupná.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky